224 000 €55,5 m²

Eevantie 4 A, Keskusta, Kangasala2h+kt+s

Velaton hinta
224 000 €
Hoitovastike
238,65 € / kk
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kangasala

Kun tahdot uuden kodin!

Etsitkö valoisaa ja modernia kotia Kangasalan keskustasta? Tämä tyylikäs kaksio Eevantien varrella tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä. Vuonna 2018 valmistunut asunto sijaitsee toisessa kerroksessa, ja taloyhtiössä on hissi, joka helpottaa arkea.

Asunnon pohjaratkaisu on avara ja toimiva. Olohuone ja keittiö muodostavat yhtenäisen tilan, jossa on helppo viihtyä. Iso parveke avautuu länteen, ja se on lasitettu, joten voit nauttia ilta-auringosta pitkälle syksyyn. Keittiössä on nykyaikaiset kodinkoneet, kuten astianpesukone ja keraaminen liesi, jotka tekevät ruoanlaitosta vaivatonta.

Makuuhuoneessa on tilaa suurelle sängylle ja säilytysratkaisuille. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys, mikä tuo ylellisyyttä arkeen, ja oma sauna ikkunalla tarjoaa rentouttavat löylyt. Taloyhtiössä on myös pyörävarasto ja kaapeli-TV.

Sijainti on erinomainen, sillä kaikki palvelut ovat kävelyetäisyydellä, ja hyvät liikenneyhteydet tekevät liikkumisesta vaivatonta. Kangasalan keskustan eläväisyys ja vehreät ulkoilumahdollisuudet tekevät alueesta halutun asuinpaikan. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin!

Esittelyt ja lisätiedot

Petri Siira, Kiinteistönvälittäjä, LKV 0405412138 petri.siira@spkoti.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Eevantie 4 A, 36200 Kangasala
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80488136
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Tontin pinta-ala
3 224 m²
Kokonaispinta-ala
55,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja allaskaappi.
Tehdyt remontit
2024 Hissin hälytyslaite ja pelastusajon akku uusittu 2024 Pohjavesipumpun vaihto 2023 Käyttövesipumpun uusinta 2022 Sulanapitolämmitys syöksytorviin 2021 Pihan istutukset 2021 Sähkölukko pääoveen 2020 Kuivajätesäiliön jako (Jaettu muoville ja sekajätteelle) 2020 Pihan muutostyöt (mm. helpottamaan talvikunnossapitoa)
Kiinteistötunnus
211-454-121-26
Ensiesittelyssä
Kyllä
Postitoimipaikka
Kangasala

Hinta

Velaton hinta
224 000 €
Myyntihinta
224 000 €
Neliöhinta
4 036,04 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
238,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
238,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
25
Liiketilojen pinta-ala
56 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
4
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 224 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Reim Tampere Oy, Minna Kelola, minna.kelola@reim.fi, 0207438600
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys