8 500 €50 m²

Mainarintie, Otanmäki, Kajaani2h

Velaton hinta
8 500 €
Hoitovastike
222 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 7
Rakennusvuosi
1954
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Otanmäki
Kaupunki
Kajaani

Kaksio vapaa A4

Keskustasta v.50 luvulla valmistuneesta kivitalosta hyväkuntoinen läpitalon huoneisto, jossa makuuhuone ja keittiö mainarintie puolelle, olohuone tulee pihalle päin. Laadukkaita uudet ikkunat. Keittiö uusittu 2000 luvun puolelle. Talossa hissi, 2-kerros.

Perustiedot

Kaupunginosa
Otanmäki
Kohdenumero
24450566
Kerros
2 / 7
Asuinpinta-ala
50 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
2h
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Tehdyt remontit
Yhtiössä tehdyt huomattavat kunnossapito- ja muutostyöt Toinen sauna kunnostettu 2006 Antennijärjestelmä uusittu 2008 Piippujen pellitys 2010 Pyykinpesukoneen hankinta 2011 Saunan lämmityksen ajoitus 2011 Kaikkien viemärien pinnoitus (sukitus + ruiskuvalu) 2012 Toisen saunan kunnostus 2012 Hissien peruskorjaus, koneistot, köydet ja lukkoradat 2014 Pyykkitelineiden kunnostus ja maalaus 2014 Portaiden edustojen kunnostus (pintatyöt jäi v:lle 2015) 2014 Seinänvierien asfaltointi 2015 Ilmastoinnin puhdistus 2016 Ikkunoiden ja ovien uusiminen 2016 Rännien massaus 2017 Jätekatoksen hankinta uuteen lajitteluun 2019 Parvekkeiden kunnostus 2021 Lukituksen uusiminen 2021
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
8 500 €
Myyntihinta
8 500 €
Neliöhinta
170 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
222 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1954
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä