52 000 €57 m²

Koulukuja 7 A, Lehtikangas, Kajaani2h+k

Velaton hinta
52 000 €
Hoitovastike
257,40 € / kk
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lehtikangas
Kaupunki
Kajaani

Toisen kerroksen 57m2 siistikuntoinen kaksio Lehtikankaalta. Huoneiston pesuhuone ja keittiön kaapistot uusittu. Taloyhtiössä uusittu mm. käyttövesiputket ja ikkunat. Huoneistolla tilava lasitettu parveke. Ota yhteyttä varaa esittelyaika.

Perustiedot

Sijainti
Koulukuja 7 A, 87500 Kajaani
Kaupunginosa
Lehtikangas
Kohdenumero
21293029
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
57 m²
Tontin pinta-ala
2 850,4 m²
Kokonaispinta-ala
57 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
huoneiston yleiskunto kohtalaisen hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi. Varustus: astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet.
Näkymät
pihalle
Tulevat remontit
5-vuoden kunnossapitotarve: pihan muotoilu takapihan puolelta talon vierestä , hulevesien ohjaus rajaojaan 2026. Julkisivuremontin suunnittelun käynnistäminen 2025-2026 (n. 5000€), Lämmönvaihtimen uusiminen. Palovaroittimien hankinta. Sähköjärjestelmän kuntotutkimus ja suunnittelun käynnistäminen 2025-2026
Tehdyt remontit
kph remontti tehty 2022 kv-putkiremontin yhteydessä. Keittiön kaapistot uusittu TALOYHTIÖSSÄ: portaikkojen maalaus 1987, piha-alueen asfaltointi 1988, ktv-liittymä 1989, rakennuksen ulkopuolinen maalaus 1993, tasakatto muutettu harjakatoksi 1995, jäteastiakatos 1996 oma lämmön- ja lämminvesivaihdin 1998, huippuimureiden uusiminen 1999, huoneistojen ulko-ovien ja yleisten tilojen ovien lukot uusittu 2000, sauna löylyhuone peruskorjattu 2001 pihan valaistusta parannettu 2002 , kylmäkellarin lauhdutusjärjestelmä muutettu vesilauhdutteisesta ilmalauhdutteiseksi 2003 , taloyhtiön portaikkoihin rakennettu tuulikaapit 2003 portaikkojen välisen käytävän ja kylmäkellarin lattia maalattu 2006 ,antenniverkon kunnostaminen digitaalisten televisiolähetysten vastaanottoon sopivaksi 2007, huoneistojen ja yleisten tilojen ikkunat sekä huoneistojen parvekkeiden ovet vaihdettu 2009, ilmastointijärjestelmä nuohottu ja säädetty ikkunoiden vaihdon jälkeen 2009 , saunan pukuhuoneiden lattiat kunnostettu 2010 portaikkojen ulko-ovet uusittu 2011 , viemäri korjattu huon. B1 mh:n lattian alta ja samalla korjattu huon. B 11/B 12/B 15/B 18 wc:n, ilmastointihormi 2012, portaikkojen seinät maalattu ja lepotasanteiden kattoihin äänieristeet 2015, turvakisko katolle johtaviin tikkaisiin ja katon turvavarusteet 2016 , käyttövesiputkistoremontti 2022 . Kattoturvatuotteet ja katon kartoitus/massaukset läpivienteihin 2023 , IV-kanavien puhdistaminen 2023, Liittyminen Loiste Lämpö Oy kaukolämpöverkkoon 2024 , Autolämmitystolppien muuttaminen kellollisiin versioihin 2024

Velaton hinta
52 000 €
Myyntihinta
52 000 €
Neliöhinta
912,28 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
257,40 € / kk
Erityisvastike
57,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
314,60 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
9,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
TV: 8.6 EUR/kk. Muut maksut: L-vesi :10,20€/m3 K-vesi: 5,20€/m3

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kajaanin Koulukuja 7
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
20
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 850,4 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Kodin isännöinti / Jarno Koskensalmi p. 010-7395476
Kaavoitustiedot
Kajaanin kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2033
Tontin vuokra
1009.49 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 16.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: muovi.