60 000 €59 m²

Pitkäahontie 10 B, Teppana, Kajaani2h+k+s

Velaton hinta
60 000 €
Hoitovastike
273,76 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Teppana
Kaupunki
Kajaani

Tervetuloa Pitkäahontielle!

Asunnossa on selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu, joka tekee tilankäytöstä tehokasta. Oma sauna tuo ripauksen luksusta arkeen, ja lasitettu parveke toimii mainiona lisätilana ympäri vuoden sään suojassa ulkoilmasta nauttimiseen.

Taloyhtiöstä on pidetty hyvää huolta, ja merkittäviä kunnossapitotoimia on jo toteutettu, mikä tuo huolettomuutta tuleville vuosille.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin ensiasunnon ostajalle, pariskunnalle kuin sijoittajallekin. Tule ihastumaan paikan päälle.

Perustiedot

Sijainti
Pitkäahontie 10 B, 87200 Kajaani
Kaupunginosa
Teppana
Kohdenumero
21728587
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
2 550 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Uuni, liesi, liesituuletin, astianpesukone, jääkaappi-pakastin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Laatoitettu lattia ja seinät, pesukoneliitäntä, peilikaappi.
Näkymät
Näkymät parvekkeelta Pitkäahontielle, etelän suuntaan.
Tulevat remontit
Korjaustarveselvitys 2025-2029: Poistoilmakanavien nuohous Autotallin ovien uusiminen Kylpyhuoneiden kuntotarkastus
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2025 Palovaroittimien asennus huoneistoihin, parvekkeiden pieliseinien sekä parvekkeiden korjaus 2024 parvekkeiden ja pieliseinien korjauksen suunnittelu, jätekatoksen oven lukitus 2023 kaukolämmön alajakokeskuksen uusiminen 2022 parvekkeiden ja pieliseinien kuntotutkimus 2020 porraskäytävien valokatkaisijat 2019 ikkunoiden ja parveke-ovien uusiminen 2015 salaojat 2013 IV-kanavien nuohous 2012 parvekkeiden kuntotarkastus 2012 lämpöverkon tasapainotus 2010 vesikattopinnoite uusittu 2007 porraskäytävät maalattu 2006 jätekatos uusittu 2005 antennivahvistin ja paluusuuntayksikkö 2004 lukituksen uusinta 2003 IV-kanavien puhdistus ja säätö 2001 huoneistojen pesutilojen korjaus 1999 lämmönvaihdin säätölaitteineen 1998 julkisivu- ja parvekesaneeraus
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Laatoitettu lattia, paneeliseinät ja -katto.

Velaton hinta
60 000 €
Myyntihinta
50 635,63 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 016,95 € / m²
Velkaosuus
9 364,37 €

Vastikkeet

Hoitovastike
273,76 € / kk
Pääomavastike
113,28 € / kk
Erityisvastike
47,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
434,24 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
21,50 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
8.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Auton sisätilalämmitin 42,00 €/vuosi

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kajaanin Pitkäahontie 10
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1982
Huoneistojen lukumäärä
15
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
muu
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
D2018 Laadittu 14.2.2023, voimassa 14.2.2033.
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 550 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Tilipalvelu Jouni Korhonen Oy Jouni Nissinen

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 6. sähköpistokkeita: 13.
Yhteiset tilat
talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone. Taloyhtiössä muuta: Ilmanvaihtojärjestelmä: Koneellinen poisto.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Laminaattilattia, maalatut seinät ja katto
Olohuoneen varusteet
Parkettilattia, tapettiseinät, maalattu katto
Muut materiaalit
Betonielementti