48 500 €75,5 m²

Rinnekatu 17 A, Lehtikangas, Kajaani3h+k

Velaton hinta
48 500 €
Hoitovastike
297,23 € / kk
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lehtikangas
Kaupunki
Kajaani

Kaunis, valoisa kolmio Lehtikankaalla palveluiden läheisyydessä.

Tässä kodissa on kauniiksi remontoitu keittiö, kaksi makuuhuonetta ja olohuone. Huoneistossa on laminaattilattiat ja seinissä on tapetti/maali. Lasitetulta parvekkeelta avautuu näkymä piha-alueelle.

Alueella on Lehtikankaan monipuoliset palvelut. Lähietäisyydessä on S-market ja apteekki. Lehtikankaan monitoimitalo, jossa koulu, päiväkoti ja kirjasto on kävelymatkan päässä.

Lähietäisyydellä Soidinsuon lähiliikunta-alue monipuolisine harrastusmahdollisuuksineen. Lähistöllä on myös frisbeegolfrata.

Tervetuloa tutustumaan tähän kauniiseen kotiin.

Perustiedot

Sijainti
Rinnekatu 17 A, 87500 Kajaani
Kaupunginosa
Lehtikangas
Kohdenumero
21318643
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Tontin pinta-ala
3 700 m²
Kokonaispinta-ala
75,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.08.2026
Lisätietoa vapautumisesta
01.08.2026 mennessä
Keittiön varusteet
Laminaattilattia, seinät ja katto maalattu, keraaminen liesi, jääkaappi/pakastin (2020), astianpesukone.
Keittiön kaapistojen rungot uusittu 2014, ovet 2026, pöytätaso ja pesuallas 2026.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Lattiassa muovimatto, seinät laatoitettu, katto maalattu, suihku, pesuallas, peili, wc-istuin, pyyhekuivain, pesukoneliitäntä, kylpyhuonekaappi.
Näkymät
Olohuone, parveke ja makuuhuone pihalle lounaaseeen; keittiö ja makuuhuone kadun suuntaan koilliseen.
Tulevat remontit
Porraskäytävien ikkunoiden tiivistys ja maalaus, asuntojen ovien ja lukituksen uusiminen Porrastasanteiden lattiapinnotteiden korjaus tarvittaessa Käyttövesiputkien uusiminen Huoneistokohtaisten palovaroittimien uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2001 sauna-, katto- ja piharemontti 2002 KTV-liittymä 2007 antenniverkon kunnostus 2008 asuntojen ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 2012 IV-kanavien nuohous ja ilmamäärien säätö 2016 sauna-, pesuhuone- ja pukuhuoneremontti 2018 julkisivuremontti 2019 sisäpihan sadevesijärjestelmän rakentaminen 2020 väestönsuojan tarkastus ja tiiveyskoe 2021 C21 kylpyhuoneen peruskorjaus vesieristeen vuotamisen takia 2022 A4 kylpyhuoneen peruskorjaus lattiakaivon vuotamisesta aiheutuneen vesivahingon takia 2023 energiatodistuksen päivitys 2024 ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Palvelut: S-market Lehtikangas n. 130 m, Lehtikankaan apteekki n. 150 m, Lehtikankaan monitoimistalo (koulu, päiväkoti, kirjasto) n. 850 m, S-market Laajankangas n. 800 m, Koulut: Kajaanin Lyseo n. 2,3 km, Kainuun ammattiopisto KAO n. 2,5 km, Kajaanin Lukio n. 2,5 km Päiväkoti: Päiväkoti Männyntaimi n. 500 m, Ratamon päiväkoti n. 800 m.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
48 500 €
Myyntihinta
43 858,59 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
642,38 € / m²
Velkaosuus
4 641,41 €

Vastikkeet

Hoitovastike
297,23 € / kk
Pääomavastike
59,93 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
374,76 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Jätevastike 8,80 €/asukas/kk, 2 x 8.80 = 17,60 €

Muut maksut

Vesimaksu
33,50 € / kk
Saunan kustannukset
14,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
TV: 8.700000000000001 EUR/kk. Muut maksut: Autotallivuokra, pieni 38,40 €/kk Autotallivuokra, iso 42,00 €/kk. Ostajan maksut: Varainsiirtovero 1,5 %, omistusoikeuden rekisteröintikustannukset (paperinen osakekirja).

Rakennusvuosi
1973
Huoneistojen lukumäärä
21
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018 Laadittu 5.5.2023 - voimaassa 5.5.2033 saakka.
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 700 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kajaanin Huoltokeskus Oy Kirkkoahonkatu 7 87250 Kajaani
Isännöinti
Timo Sinokki Kauppakatu 18 87100 Kajaani timo@sinokki.fi Puh. 045 122 6719
Tontin vuokra päättyy
31.12.2032
Tontin vuokra
1196.51 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 6. sähköpistokkeita: 18.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, jäähdytetty kellari, kaapeli-tv.
Muut tilat
Eteinen: Laminaattilattia, seinät ja katto maalattu. Vaatehuone: Lattiassa muovimatto, seinät maalattu.