185 000 €61 m²

Uimahallintie 5, Keskusta, Kaarina2h+k+kph+s+vh+las.parv

Velaton hinta
185 000 €
Hoitovastike
250,10 € / kk
Asuinpinta-ala
61 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kaarina

Kattavasti varusteltu kaksio Kaarinan keskustassa

⭐️ Oma tontti ⭐️ Sauna ⭐️ Tilava lasitettu parveke

Tässä valoisassa ja erittäin tilavassa kaksiossa nautit 2010-luvun asunnon huolettomuudesta, siisteistä pinnoista sekä erinomaisesta sijainnista Kaarinan keskustassa.

Keittiö on oma läpikuljettava tilansa, jossa käytössäsi on moderni varustelu, runsaasti työskentelytilaa sekä reilusti säilytystilaa. Avara olohuone on täynnä mahdollisuuksia sisustamiseen. Lämpimillä säillä asuintila laajenee vielä suurelle, lasitetulle parvekkeelle.

Makuuhuone hurmaa kulmaikkunoillaan sekä kätevällä vaatehuoneella. Pesutilat muodostuvat kylpyhuone-kodinhoito-suihkutilasta sekä tunnelmallisesta saunasta.

2011 valmistuneessa talossa asut ilman suurten remonttien huolia ja mielenrauhaa tuo myös oma tontti.

Sijainti aivan Kaarinan keskustassa on erinomainen sekä päivittäispalveluiden että kulkuyhteyksien kannalta. Uimahalli ja monipuoliset ulkoilumaastot sijaitsevat heti naapurissa ja lähikauppaankin on kävelymatka. Turkuun kuljet helposti bussilla ja merimaisematkin ovat mukavan lähellä.

Omistajan sanoin: "Hyvä keskeinen sijainti, erittäin rauhallinen taloyhtiö. Välittömässä läheisyydessä Kaarinan uimahalli ja puistoinen Hovirinnan uimaranta. Kävelymatkan päässä Kaarinan keskusta, Kaarinan pääterveysasema, Hovirinnan koulu ja Kaarinan lukio. Hyvät linja-autoyhteydet Turkuun ja Paraisille."

Lataa asunnon asiakirjat ja tee sähköinen tarjous täällä: https://blok.ai/kohde/uimahallintie-5/

*Tee tästä uusi kotisi! Nykyisen asunnon myyntiin saat meiltä ilmaisen arvioinnin ja myyntisuunnitelman. Tutustu ja jätä soittopyyntö osoitteessa blok.ai.*

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
61 m²
Kokonaispinta-ala
61 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+s+vh+las.parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, Liesituuletin, Liesi, Uuni, Integroitu mikroaaltouuni, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Tulevat remontit
2025-2029 Ilmanvaihtokanavien nuohous, koneiden puhdistus ja järjestelmän säätö, 2026 Vesimittareiden uusinta. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Tehdyt remontit
2020 Palovaroittimien uusinta, 2021 Palovaroittimien uusinta, 2021 Ovikoneiston asennus rapun ulko-oveen, 2023 Ajoneuvojen latausinfran rakentaminen. Tässä on mahdollisesti vain osa remonteista, tarkasta loput yhtiön papereista.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
A) Paperisen osakekirjan vaihto sähköiseen sekä tästä koituvat kustannukset ovat ostajan vastuulla. -
Kohde on
Osakehuoneisto
Tiedustelut
Voit ottaa yhteyttä meihin lähettämällä viestin osoitteeseen aspa@blok.ai, soittamalla 050 350 6014 tai chattaamalla osoitteessa blok.ai
Postitoimipaikka
Kaarina
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Elisa 25M

Hinta

Velaton hinta
185 000 €
Myyntihinta
185 000 €
Neliöhinta
3 032,79 € / m²
Lunastuspykälä
Ei lunastusoikeutta

Vastikkeet

Hoitovastike
250,10 € / kk

Rakennusvuosi
2011
Huoneistojen lukumäärä
26
Kerroksia
5
Energialuokka
C/2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Isännöinti
Varsinais-Suomen Isännöintitalo Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava, lisätiedot Kaarinan kaupunki. Lähistöllä vireillä mm. kaarina.fi/fi/asuminen-ja-ymparisto/kaavoitus-ja-kaupunkisuunnittelu/a5269-vanhan-paloaseman-korttelin#a4cb9f07

Pysäköintitilan kuvaus
Yhtiön hallinnassa 4 sähkölatauspaikkaa ja 8 tolppapaikkaa, 14 autokatosta erillisinä osakkeina
Yhteiset tilat
Huoneistokohtainen häkkivarasto, ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone