188 932 €44,5 m²

Jalostusasemankatu 9 A34, Rauhalinna, KaarinaParvellinen kaksio | Kaarinan Sinetti | 2h+kt+parvi+parveke

Velaton hinta
188 932 €
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Rauhalinna
Kaupunki
Kaarina

Ylimmän kerroksen valoisa ja moderni loft - kaksio – kokonaisuus, joka hurmaa toimivuudellaan🌿 Koti | 2h + kt + parvi + parveke 9,5m²

Tässä kodissa jokainen neliö on käytetty taitavasti. Normaalia korkeampi huonekorkeus, suuret ikkunat ja selkeä pohjaratkaisu tekevät tilasta avaran ja viihtyisän. Kodin kruunaa koko kodin levyinen parveke, joka toimii kuin yksi ylimääräinen huone – täydellinen paikka aamukahville, ilta-auringolle tai rentoutumiselle vuoden ympäri. Tämä koti on suunniteltu sinua varten, joka arvostaa avaruutta ja modernia arkkitehtuuria. Avoimet tilat ja fiksu pohjaratkaisu tekevät tästä asunnosta ainutlaatuisen.

Kodin Ihanuudet 📏 Normaalia korkeampi huonekorkeus tuo ilmavuutta 📦 Toimiva pohjaratkaisu ja hyvät säilytysratkaisut 🌿 9,5 m² koko kodin levyinen parveke 💡 Suuret ikkunat tuovat valoa läpi päivän 🔋 A-energialuokka & maalämpö – pienet asumiskulut 🚗 Autopaikkoja – myös sähköauton latauksella

Kaarinan Sinetti Asunto Oy Kaarinan Sinetti rakentuu huippusuositulle Rauhalinnan alueelle luonnonläheiselle sijainnille, kivenheiton päähän Kaarinan keskustasta ja sujuvien yhteyksien päähän Skanssista, Turusta ja muista palveluista. Kasvavalla ja viihtyisällä alueella arki sujuu mukavasti – kaikki tarpeellinen on lähellä.

Lisätiedot ja materiaalit: Kaarinan Sinetin kohdesivu: https://www.t2h.fi/asunto-oy-kaarinan-sinetti Kaarinan Sinetin kohde-esite: https://www.t2h.fi/kaarinan-sinetti-kohde-esite Kaarinan Sinetin sisustusvalinnat: https://www.t2h.fi/sisustusesite/sisustusesitekaarinansinetti

Yhteystiedot ja esittelyt: Milja Kuikka 📱 +358 40 935 4442 ✉️ milja.kuikka@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Rauhalinna
Kohdenumero
37281420
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Kokonaispinta-ala
54 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Koti 38m² | Parvi 6,5m² | Parveke 9,5m² | Yhteensä 54m²
Huoneiston kokoonpano
Parvellinen kaksio | Kaarinan Sinetti | 2h+kt+parvi+parveke
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Vapautuu
31.10.2026
Lisätietoa vapautumisesta
31.10.2026. ?️ Rakentaminen on käynnissä, arvioitu valmistumisaika 10/2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu, DNA 50mb/50mb valokuitu vain 1,5€/kk

Hinta

Velaton hinta
188 932 €
Myyntihinta
75 572,80 €
Neliöhinta
4 245,66 € / m²
Velkaosuus
113 359,20 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
13 798,18 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Vuokratontin lunastusosuus
13 798,18 €
Lisätietoa tontin lunastuksesta

Tontti on lunastettavissa asuntokohtaisesti. Tontin voi lunastaa muuton yhteydessä, jolloin tonttivuokraa ei peritä.

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
144,40 € / kk
Pääomavastike
279,34 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
486,06 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 62,32 € / kk. Tontti on lunastettavissa asuntokohtaisesti. Tontin voi lunastaa muuton yhteydessä, jolloin tonttivuokraa ei peritä. Rahoitusvastike v.1.: 279,34€/kk (vain koron osuus) Rahoitusvastike v.2.: 508,34€/kk (laina lyhenee). Rahoitusvastike lyhennysvapaan aikana: 279,34 € / kk. Lyhennysvapaan jakson aloitusajankohta: 31.10.2026. Lyhennysvapaan jakson päättymisajankohta: 31.10.2027. Lisätietoa velkaosuudesta: Yhtiölaina 12kk Euribor, 0,8% Marginaali, ensimmäinen vuosi lyhennysvapaa. Lainaosuudet voi maksaa pois kokonaan, osittain tai kuukausittain. Yhtiölainan voi maksaa pois muuton yhteydessä. Ilmoitettu pääomavastike laskettu 6.8.2025 tilanteen mukaan (yht. 2,868%)..

Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Energialuokka
B2018
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla