315 000 €75,5 m²

Hemmilänkatu 5, Vättilä, Kaarina3 h+kt+kph+sauna+parv.+terassi

Velaton hinta
315 000 €
Hoitovastike
237,83 € / kk
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vättilä
Kaupunki
Kaarina

Hemmilänkadun rauhallisella alueella Kaarinan Vättilässä sijaitsee tämä valoisa ja avara rivitaloasunto, joka tarjoaa loistavat puitteet viihtyisään asumiseen. Vuonna 2015 valmistunut koti on hyvässä kunnossa ja sen moderni pohjaratkaisu hyödyntää tilan erinomaisesti.

Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, joissa molemmissa on kaunis parkettilattia. Olohuoneen ja keittiön yhdistelmä luo tilavan ja yhtenäisen oleskelualueen, jossa on runsaasti luonnonvaloa. Keittiö on varusteltu kaikilla tarvittavilla kodinkoneilla, mikä tekee arjen askareista sujuvia.

Kylpyhuoneessa on mukavuuksia, kuten lattialämmitys ja tilavaraus pesukoneelle. Oma sauna tarjoaa mahdollisuuden rentoutua kiireisen päivän päätteeksi. Asunnon parveke on lasitettu ja lisäksi käytössä on oma terassi, joka laajentaa oleskelutilaa ulos.

Asunnon alta löytyy autokatospaikat, johon mahtuu hyvinkin kaksi autoa ellei kolme. Autokatoksesta löytyy voimavirtapistoke. Samasta tilasta löytyy myös huoneiston varastotila.

Kaarinan keskustan palvelut ovat lähellä, ja alue tarjoaa rauhallisen ympäristön luonnonläheiseen asumiseen. Tämä koti on täydellinen valinta niin perheille kuin pariskunnillekin, jotka arvostavat modernia ja vaivatonta asumista. Soita ja sovi esittely 0400858886

Perustiedot

Kaupunginosa
Vättilä
Kohdenumero
80493430
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Tontin pinta-ala
2 333 m²
Kokonaispinta-ala
75,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3 h+kt+kph+sauna+parv.+terassi
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone, mikroaaltouuni ja liesituuletin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot ja lämmin ulkovarasto
Tulevat remontit
KPTS: liikuntasaumojen ja sokkelin huoltotyö, huoltotunnelin lämmityksen tarkistus, rännien puhdistus, ilmanvaihtokoneiden suodattimien vaihto kahdesti vuodessa, märkätilojen silikonisaumojen uusinta
Tehdyt remontit
ulkoiluvälinevaraston ilmastointia parannettu lisäämällä seiniin ja oviin ilmastointiaukkoja 2016, vesiposteja lisätty autokatokseen 2018, huoneistojen parvekkeet lasitettu 2018, osa tunnelitilasta muutettu varastotilaksi osakkaiden käyttöön 2020, ilmanvaihtokanavien puhdistus 2020, maalämpöpumpun kompressori uusittu 2022, kattosillat asennettu 2023, yläpihojen terassilaudoitus uusittu 2024, voimavirtapistokkeet asennettu autokatoksiin autojen latausta varten 2025, huoneistojen palovaroittimet uusittu 2025

Velaton hinta
315 000 €
Myyntihinta
315 000 €
Neliöhinta
4 172,19 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
237,83 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
237,83 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 29 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: sähkö kulutuksen mukaan

Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
8
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2015
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 333 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Kiinteistö Tahkola, Kimmo Viitarinne, 0207481011

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston alla autokatospaikka vähintään kahdelle autolle
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, ulkovarasto ja urheiluvälinevarasto