279 000 €111,5 m²

Vävypojanpolku 2, Kauramäki, Jyväskylä4h+k+s+erillinen wc, khh, vh, lasitettu terassi

Velaton hinta
279 000 €
Hoitovastike
278,75 € / kk
Asuinpinta-ala
111,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kauramäki
Kaupunki
Jyväskylä

Tämä valoisa ja moderni rivitalon päätyasunto Jyväskylän Kauramäessä tarjoaa erinomaiset puitteet perheasumiselle. Vuonna 2023 valmistunut koti on hyväkuntoinen ja energiatehokas, mikä näkyy alhaisina ylläpitokustannuksina. Asunnon tilava pohjaratkaisu käsittää kolme makuuhuonetta, avaran olohuoneen joka yhdistyy saumattomasti ruokailutilaan ja keittiöön sekä lasitetulle terassille.

Lasitettu terassi tuo lisätilaa ja mahdollistaa ulkoilmasta nauttimisen ympäri vuoden. Sauna ja kodinhoitohuone lisäävät arjen mukavuutta. Lattialämmitys ja maalämpö takaavat miellyttävän sisäilman.

Sijainti on rauhallinen, mutta samalla lähellä Jyväskylän keskustaa, jonne on vain lyhyt matka. Alueella on hyvät liikenneyhteydet, ja kaikki tärkeät palvelut, kuten koulut ja päiväkodit, ovat käden ulottuvilla. Lähistöllä sijaitsevat myös monipuoliset ostosmahdollisuudet.

Asunto-osakeyhtiössä on vain neljä asuntoa, mikä luo viihtyisän ja yhteisöllisen ilmapiirin. Autopaikka on saatavilla erillisenä osakkeena. Tämä koti on täydellinen valinta perheelle, joka arvostaa modernia asumista ja hyviä palveluita. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta juuri teidän uusi kotinne!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kauramäki
Kohdenumero
80502737
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
111,5 m²
Tontin pinta-ala
2 419 m²
Kokonaispinta-ala
118 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Muiden tilojen pinta-ala on kylmä varasto.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s+erillinen wc, khh, vh, lasitettu terassi
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1-2 kk kaupasta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillinen pakastin, jää-viileäkaappi, erillisuuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, lattialämmitys, pesuallas, bidee-suihku ja peili. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, peili, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Palvelut
Palvelut: Keljon kauppakeskus 4,6 km. K-market Kotiväylä 1,9 km. ABC Keljonkangas (myös tuleva S-market) 1,3 km. Kirjasto 1,5 km.
Paikallistiedot: Jyväskylän keskustaan 7,9 km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
179-30-37-1
Postitoimipaikka
Jyväskylä
Tietoliikennepalvelut
Elisa, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
279 000 €
Myyntihinta
279 000 €
Neliöhinta
2 502,24 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
278,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
278,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesi tasataan käytön mukaan kylmävesi 7,25 €/m³

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 21.12.2030, Lisätiedot: E-luku on 98 kWhe/m²(vuosi). Uuden rakennuksen vaatimustasa < 107.
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen ilmanvaihtokone LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 419 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Tamar Hamo, tamar.hamo@outlook.com, 0400419661
Kaavoitustiedot
Jyväskylän kaupunki kaavoitus.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, Lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
31.07.2069
Tontin vuokra
4 624,96 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle