22 517 €52,5 m²

Kaijanlammentie 5, Keljonkangas, Jyväskylä2h+k+s

Velaton hinta
22 517 €
Hoitovastike
633,61 € / kk
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keljonkangas
Kaupunki
Jyväskylä

Saunallinen kaksio toimivalla pohjaratkaisulla

Tämä 52,5 m²:n asumisoikeuskaksio on arkeen sopiva, ja selkeä pohjaratkaisu tekee tiloista helposti kalustettavat.

Asunnossa on olohuone ja makuuhuone, keittiö sekä oma sauna, joka tuo mukavaa lisäarvoa arkeen. Keittiössä on tilaa ruoanlaittoon ja ruokailuun, ja olohuoneeseen on helppo luoda viihtyisä paikka rentoutumiseen. Makuuhuone tarjoaa rauhallisen tilan levolle, ja säilytysratkaisut tukevat sujuvaa arkea.

Toisen kerroksen sijainti tekee kulkemisesta vaivatonta ja antaa samalla sopivasti omaa rauhaa. Tämä koti sopii hyvin sinulle, joka arvostat toimivaa kokonaisuutta ja mahdollisuutta rentoutua päivän päätteeksi omassa saunassa.

Kaijanlammen kodikas kerrostalokohde

Kaijanlammentie 5 on nelikerroksinen asumisoikeuskerrostalo Keljonkankaalla, viihtyisällä Kaijanlammen alueella. Jyväskylän keskustaan on matkaa noin 8 kilometriä.

Alueelta löytyy vain kivenheiton päästä mm. päiväkodit, leikkipuisto sekä Keljonkankaan yhtenäiskoulu, jonka yhteydessä toimii myös kirjasto. Alueella on lisäksi erinomaiset liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet, jotka tekevät arjesta aktiivista ja viihtyisää. Lähikaupat ovat kävelymatkan päässä, ja laajemmat palvelut löytyvät Keljon marketalueelta, noin 5 kilometrin etäisyydeltä.

Kaikissa huoneistoissa on vakiovarusteina pervekelasitus, sälekaihtimet, laminaattilattiat ja keraaminen liesi.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keljonkangas
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Kokonaispinta-ala
52,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Vapautuu
21.05.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 18 260,00 € indeksikorotus: 4 256,79 €
Postitoimipaikka
JYVÄSKYLÄ

Hinta

Velaton hinta
22 516,79 €
Neliöhinta
428,89 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
633,61 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 267,22 €

Rakennusvuosi
2016
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013