199 500 €61,5 m²

Huoltopolku 2 B 26, Vaajakoski, Jyväskylä3h+kt+khh+s

Velaton hinta
199 500 €
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vaajakoski
Kaupunki
Jyväskylä

Valoisa saunallinen kolmio Vaajakosken ytimessä – vain kaksi asuntoa enää vapaana!

Tervetuloa asumaan Vaajakosken parhaalle paikalle, aivan palveluiden äärelle. Tässä kodissa arki on sujuvaa: kaupat, apteekki, kirjasto, terveyskeskus sekä liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet löytyvät kaikki kävelyetäisyydeltä.

Tämä 61,5 m²:n, neljännen kerroksen moderni kolmio hurmaa erinomaisella ja tehokkaalla pohjaratkaisullaan, jossa jokainen neliö on hyödynnetty fiksusti. Valoisa oleskelutila yhdistyy toimivaan keittiöön, luoden avaran ja viihtyisän kokonaisuuden niin arkeen kuin vapaa-aikaan.

Asunnon valtteja ovat: oma sauna – rentoutumista omassa rauhassa lasitettu parveke – lisätilaa aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn vesikiertoinen lattialämmitys – tasainen ja miellyttävä lämpö laadukkaat, ajattomat materiaalit

Viisikerroksinen talo on rakennettu omalle tontille, jossa asumismukavuutta lisää hissi. Kokonaisuus sopii erinomaisesti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen.

Taloyhtiössä on enää vain kaksi asuntoa vapaana, joten nyt on oikea hetki toimia.

Lisäksi tarjolla on autopaikkoja omina osakkeinaan: 1 autokatospaikka 1 pihapaikka.

Luonto ja vapaa-aika ovat lähellä: Naissaari, Vaajakosken kanava sekä uimarannat tarjoavat upeat puitteet ulkoiluun ympäri vuoden.

Tässä kodissa yhdistyvät loistava sijainti, toimiva pohja ja moderni asuminen – kokonaisuus, joka harvoin on tarjolla näin valmiina.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vaajakoski
Kohdenumero
21236056
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Tontin pinta-ala
3 108 m²
Kokonaispinta-ala
61,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+khh+s
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastekaappi. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto.

Velaton hinta
199 500 €
Myyntihinta
38 497 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 243,90 € / m²
Velkaosuus
161 003 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Velkaosuus on maksettavissa kaupanteon yhteydessä pois.
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
246 € / kk
Pääomavastike
1 056 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 302 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Yhtiölaina on sidottu 12 kk Euribor-viitekorkoon + marginaali 0,80 % ja laina-aika on 25 vuotta sisältäen rakennusajan.
Laina lyhenee tasalyhennyksin 22 vuoden ajan. Yhtiölainan viitekoron tarkistuspäivä on vuosittain lokakuussa. Viitekoron muutos vaikuttaa pääomavastikkeen suuruuteen. Ostajilla on myös mahdollisuus maksaa pois osuutensa yhtiön lainasta, jolloin pääomavastiketta ei peritä.

Muut maksut

Vesimaksu
30 € / kk

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
36
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 108 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: TL-Maint Oy asiakaspalvelu@tlmaint.fi
Isännöinti
REIM Jyväskylä Oy Jari Uusitalo jari.uusitalo@reim.fi 0207438548

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 9. sähköpistokkeita: 10.
Yhteiset tilat
sauna, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.