289 000 €68 m²

Uno Savolan katu 15 A, Lutakko, Jyväskylä3h+kt+s

Velaton hinta
289 000 €
Hoitovastike
306,07 € / kk
Asuinpinta-ala
68 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 8
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lutakko
Kaupunki
Jyväskylä

Tervetuloa asumaan Lutakon sydämeen! Tässä kauniissa, vuonna 2022 valmistuneessa kodissa nautit modernista, vaivattomasta asumisesta vilkkaan tapahtuma-alueen ja sataman läheisyydessä. Erittäin siististi pidetty, valoisa ja tyylikäs huoneisto tarjoaa kaiken, mitä kaupunkiasumiselta voit toivoa - toimivan pohjaratkaisun, laatua ja loistavan sijainnin.

Tämä neljännen kerroksen asunto on toteutettu vaalein harmonisin sävyin, jotka kestävät aikaa. Kaunis keittiö ja olohuone muodostavat avonaisen viihtyisän tilan, josta on käynti tilavalle lasitetulle parvekkeelle - täydellinen paikka nauttia auringonlaskuista ja tapahtumien tunnelmasta. Huoneistossa on kaksi makuuhuonetta ja todella hyvin säilytystilaa. Tilava kylpyhuone, erillinen wc ja vaatehuone tuovat sujuvuutta arkeen. Asunnoissa on tuloilman viilennyksellä varustettu koneellinen ilmanvaihto, miellyttävät puuparkettilattiat ja nopea valokuituverkko.

Asunto Oy Jyväskylän Swingi sijaitsee omalla tontilla Lutakonaukion rauhallisemmalla reunalla. Uudehkossa yhtiössä asiat ovat mallillaan, eikä tulevista remonteista tarvitse huolehtia vielä vuosiin. Kotikorttelin suuri puistomainen piha-alue on suunniteltu viihtymiseen, jossa puuhaa löytyy jokaiselle perheen jäsenelle.

Lutakon alue tunnetaan vireästä kaupunkielämästä: Paviljongin tapahtumat, satama ja rantaraitti ovat aivan vieressä. K-Supermarket löytyy aukion toiselta laidalta ja kaikki keskustan palvelut kävelyetäisyydellä.

Asunnon yhteydessä myydään Jyväskylän Vitosparkki Oy:n autohalliosake AH 17085 hintaan 22 000 €. Halliin pääsee hissillä sisäkautta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Lutakko
Kohdenumero
615530
Kerros
4 / 8
Asuinpinta-ala
68 m²
Tontin pinta-ala
892 m²
Kokonaispinta-ala
68 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, liesitaso, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, häkkivarasto
Näkymät
Tilava, lasitettu parveke länteen, Lutakon aukion suuntaan
Tehdyt remontit
Yhtiön rakennuksissa ja kiinteistöissä on tehty vain taloyhtiölle laaditun huoltokirjan mukaisia huolto- ja kunnostustöitä. Asunnon remontit: -
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: K-Supermarket aukion toisella laidalla, Matkakeskus n. 0,6 km, pääposti n. 0,8 km, pääkirjasto n. 1,2 km, Novan terveysasema n. 4 km, keskustan palvelut n. 1 km. Koulut: Keskustassa useita, Jyväskylän yliopiston kampukset ja Gradian kampukset. Päiväkoti: Lähin Norlandia Sateenkaari n. 0,7 km, lisäksi keskustassa useita muita päiväkoteja. Paviljonki ja Lutakon aukion tapahtumat ihan vieressä, satama ja rantaraitti korttelin päässä.
Lisätiedot
Asunnon kanssa myydään Jyväskylän Vitosparkki Oy:n autohalliosake AH 17085 (osakenumerot 17085-17085) hintaan 22 000 euroa. Halliin pääsee kulkemaan hissillä sisäkautta

Velaton hinta
289 000 €
Myyntihinta
223 666,94 €
Neliöhinta
4 250 € / m²
Velkaosuus
65 333,06 €

Vastikkeet

Hoitovastike
306,07 € / kk
Pääomavastike
422,38 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
728,45 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksu 30,00 €/hlö/kk. Vesimaksutasaus: Kylmävesi 7,50€/m³, lämminvesi 14€/m³. Hoitovastike perustuu huoneiston neliömäärään. Rahoitusvastikkeen määräytymisperuste on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä. Asunnon yhteydessä myydään Jyväskylän Vitosparkki Oy:n autohallipaikka AH 17085. Autohallipaikan hoitovastike 20€/kk, hoitovastikkeen perusteena osakeiden lukumäärä.

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
45
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
8
Tontin koko
892 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti Oy, Juva-Pekka Manninen, juha-pekka.manninen@jskipa.fi
Kaavoitustiedot
Jyväskylän kaupunki, kaavoitus
Kaavatilanne
Asemakaava.
Liikenneyhteydet
Jyväskylän paikallisliikenne, linjat S3, S4 ja 9K, pysäkit n. 0,3 km
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
179

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit