75 000 €51 m²

Polttolinja 19 A, Kuokkala, Jyväskylä2h+k+kph+p

Velaton hinta
75 000 €
Hoitovastike
214,20 € / kk
Asuinpinta-ala
51 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kuokkala
Kaupunki
Jyväskylä

Siistikuntoinen parvekkeellinen kaksio!

A-rapun ylimmän kolmannen kerroksen remontoitu kulmahuoneisto.

Asunto Oy Jyväskylän Tahkonkaari on vuonna 1989 valmistunut taloyhtiö, yhtiön tontti on oma. Kaukolämmössä olevassa yhtiössä on tehty perusparannukset ajallaan.

Mainio sijainti. Kuokkalan monipuoliset palvelut sijaitsevat vieressä. Nopeat kulkuyhteydet keskustaan, kuljit sitten omalla autolla tai julkisilla.

Huoneisto on vuokrattu 670,00€/kk + käyttökorvaukset.

Perustiedot

Sijainti
Polttolinja 19 A, 40520 Jyväskylä
Kaupunginosa
Kuokkala
Kohdenumero
80492354
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
51 m²
Tontin pinta-ala
2 639 m²
Kokonaispinta-ala
51 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jenkkikaappi, astianpesukone, liesi ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku, suihku ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kaapistot, seinäkaapit ja häkkivarasto
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista seuraavalle viidelle vuodelle: - Huippuimurien uusinta - Patteriverkoston tasapainotus ja säätö tarvittaessa - Ravintolan ja D-rapun välisen pohjaviemärin sukitus - IV-järjestelmän puhdistus ja säätö
Tehdyt remontit
Selvitys aiempina vuosina tehdyistä kunnossapito- ja muutostöistä: 2025: Märkätilat KL 1 remontointi 2025: Palovaroittimien hankinta ja asennus 2024: Viemäreiden kuntotukimus 2024: Asuntojen ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 2023: Paloläpivientien tarkastus ja tiivistys 2022: Jätepisteen korotus 2020: Energiatodistuksen laadinta 2018: Ravintolan ja D-rapun välisen pohjaviemärin kuvaus 2018: Huoneistokohtainen sähkön mittaus kaikkiin loppuihin asuntoihin 2018: Ikkunoiden ja parvekeovien tiivistykset 2017: Lukituksen uusiminen 2017: Metallisten ulko-ovien huoltomaalaus 2017: A, B ja C- rapun poistopuhallin uusittu 2017: Viemärit ja ilmanvaihto uusittu kaikkiin b-loppuisiin asuntoihin, sekä asuntoihin B43, B44, B45, C46, E49 ja D48. 2017:Sähköt on uusittu kaikkiin B, C ja E-rappujen asuntoihin. D-rapussa asunnot 25a, 25b, 29a, 33a, 33b, 36a, 36b ja 48. Kaikkiin uusittuihin kylpyhuoneisiin on asennettu kylpyhuonekohtaiset sulut sekä sähköinen mukavuuslattialämmitys 2016: Ulko-ovien teräsosien huoltomaalaus (portaat A-E) 2016: Ravintola Myöhän keittiön lattia pinnoitettu 2013: Lämmönjakolaitteiston remontti, automatiikan uusiminen ja verkoston perussäätö 2011: IV-putkistojen nuohous 2010: Vesikaton korjauksia ja kattovarusteiden uusiminen 2009: Parvekeremontti
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
179-23-78-4
Postitoimipaikka
Jyväskylä
Tietoliikennepalvelut
Elisa, Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
75 000 €
Myyntihinta
42 896,05 €
Neliöhinta
1 470,59 € / m²
Velkaosuus
32 103,95 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
214,20 € / kk
Pääomavastike
448,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
663 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
27 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
74
Liiketilojen pinta-ala
246 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 07.09.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 639 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Jyväskylä Oy, Teppo Ahonen, teppo.ahonen@kiinteistotahkola.fi, 020 741 2545
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Kuntotutkimus tehty: 03.05.2022

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Kaikki autopaikat ovat osakepaikkoja.