139 000 €91 m²

Ruokotie 6 A, Heinälampi, Jyväskylä4h+k+s

Velaton hinta
139 000 €
Hoitovastike
300,30 € / kk
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Heinälampi
Kaupunki
Jyväskylä

Tämä tilava kolmen makuuhuoneen koti tarjoaa loistavat puitteet asumiseen. Sijainti on ihanteellinen, palvelut löytyvät läheltä ja Palokan kaunis luonto on aivan kävelymatkan etäisyydellä.

Asunnon keittiö on remontoitu vuonna 2018 ja kylpyhuone uusittu vuonna 2011. Lämmitysmuotona tässä kodissa toimii energiatehokas kaukolämpö vesikiertoisella patterilämmityksellä. Huoneistolle kuuluu oma autotalli.

Taloyhtiössä on tällä hetkellä suunnitteilla ainoastaan rakennuksen etupuolen salaojaremontti, jonka toteutus on suunniteltu vuodelle 2030.

Asunto myydään vuokrattuna.

Ota yhteyttä ja kysy lisää!

Perustiedot

Sijainti
Ruokotie 6 A, 40250 Jyväskylä
Kaupunginosa
Heinälampi
Kohdenumero
614312
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
91 m²
Tontin pinta-ala
1 536 m²
Kokonaispinta-ala
91 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde myydään vuokrattuna.
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet. Kylpyhuoneessa vesikiertoinen lattialämmitys
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
Parveke ilta-auringon suuntaan
Tulevat remontit
Suunnitellut: Rakennuksen etupuolen salaojaremontti 2030.
Tehdyt remontit
Kaukolämpö 2005 Vesikate ja autotalli uusittu 2008 Julkisivun yläreunan peltivuoraus uusittu 2010 Korjausremontti, joka käsitti takapihan ja talon sivustojen salaojituksen, takapihan puoleisen alajuoksun vaihdon ja korotuksen, ulkovuorauksen uusimisen, eristeiden ja tuulensuojalevyjen vaihdon, terassien uusimisen sekä takapihan muokkaamisen. Lisäksi as E:n puoleisen päädyn ulkoseinän ja eristeiden vaihto. Myös ulko-ovi ja terassin ovi vaihdettiin 2013-2014 Putkiremontti 2019 Varastojen maalaus ja katon korjaus 2020 LKV venttiilimoottorin korjaus 2022 Valesokkelin/ulkoverhouksen sekä puurunkojen alaosan korjaustyöt 2025 Sähköautojen latausasemien sähkövalmiuden rakentaminen 2025 Ikkunaremontti 2025. Asunnon remontit: Keittiö remontoitu v.2018 Kylpyhuone remontoitu v.2011
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: K-Citymarket Seppälä noin 2,2 km
S-Market Palokka 2,8 km
Posti Saarijärventie 5 km
Palokan kirjasto 3 km
Palokan Terveysasema 2,7 km. Koulut: Lohikosken koulu noin 2,2 km. Palokan koulukeskus 3 km. Päiväkoti: Ritoniemen päiväkoti n.1 km. Päiväkoti Norlandia Myötätuuli 1,3 km.

Velaton hinta
139 000 €
Myyntihinta
117 330,52 €
Neliöhinta
1 527,47 € / m²
Velkaosuus
21 669,48 €

Vastikkeet

Hoitovastike
300,30 € / kk
Pääomavastike
241,28 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
541,58 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Autopaikka 6,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 5,30 €/kk. Kylmävesimaksu 11,66 €/m³. Lämminvesimaksu 26,22 €/m³.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Ruokotie 6
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
5
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
2
Tontin koko
1 536 m²
Liikenneyhteydet
Lähin linja-autopysäkki noin 500 m päässä
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
179

Pintamateriaalit
Keittiö: Laminaattilattia, seinät maalattu. Olohuone: Laminaattilattia, seinät maali/tapetti. Makuuhuone 1: Laminaattilattia, seinät maalattu. Makuuhuone 2: Laminaattilattia, seinät maalattu. Makuuhuone 3: Laminaattilattia, seinät maalattu. Sauna: Lattia laatta, seinät paneeli. Kylpyhuone: Lattia laatta, seinät laatta. Wc: Lattia laatta.