130 000 €32,5 m²

Paperitehtaankatu 26 A, Kangas, Jyväskylä1 h+kt+alkovi+kph+lasit.p

Velaton hinta
130 000 €
Hoitovastike
113,75 € / kk
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kangas
Kaupunki
Jyväskylä

Kerrassaan mainio yksiö Kankaalla!

Valoisa ja vaalea asunto lasitetulla parvekkeella. Huoneistossa on kovapuulattiat ja vesikiertoinen lattialämmitys koko asunnossa, mikä on yhtä aikaa sekä mukavuus- että tyyliseikka: asunnon sisustaminen helpottuu, kun patterit eivät ole tiellä. Reilunkokoiseen kylpyhuoneeseen mahtuu kaikki tarvittava.

Asunto Oy Jyväskylän Hjalmar on valmistunut vuonna 2022 omalle vehreälle tontilleen. Kankaan alue on Jyväskylän lippulaiva, omaleimaisen arkkitehtuurin ja sympaattisen kaupunkikulttuurin värittämänä. Lähellä ovat niin keskustan kuin Sepän kauppakeskuksen palvelut sekä Tourujoen lenkkipolut. Hyvät liikenneyhteydet takaavat sujuvan kulkemisen, niin julkisilla kuin omalla autollakin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kangas
Kohdenumero
80492749
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Tontin pinta-ala
680 m²
Kokonaispinta-ala
32,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1 h+kt+alkovi+kph+lasit.p
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillisuuni, jääkaappipakastin, liesituuletin, astianpesukone ja liesitaso ja kiinteät valaisimet. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Lattiamateriaali: kovapuulattia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihkuseinä, wc-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kaapistot, häkkivarasto ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Yhtiön rakennuksessa ja kiinteistössä tehdään vain taloyhtiölle laaditun huoltokirjan mukaisia huolto- ja kunnostustöitä.
Tehdyt remontit
2023 Kiinteistön 1-vuotistarkastuksen teettäminen
Kiinteistötunnus
179-14-47-4
Postitoimipaikka
Jyväskylä
Tietoliikennepalvelut
Elisa

Hinta

Velaton hinta
130 000 €
Myyntihinta
21 491,62 €
Neliöhinta
4 000 € / m²
Velkaosuus
108 508,38 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
113,75 € / kk
Pääomavastike
705,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
819,35 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 30 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Tietoliikenneyhteys 2,48 € / kk Vesimaksu tasataan kulutuksen mukaan, kylmä vesi 6,60 euroa/m3 ja lämmin vesi 13,00 euroa/m3.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jyväskylän Hjalmar
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 9 500 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
41
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 10.05.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
680 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti, Marko Rämö, marko.ramo@jskipa.fi, 020 740 1987

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kuivaushuone ja urheiluvälinevarasto
Ominaisuudet
Muuta kauppaan kuuluvaa: Kiinteät valaisimet Sälekaihtimet Verhotangot Huoniestokohtainen ilmanvaihtokone

Tekniset tiedot