379 000 €142 m²

Sekametsä 4 A, Palokka, Jyväskylä4h, k, s, kph, khh, 2x erill. wc, harrastehuone, varasto

Velaton hinta
379 000 €
Asuinpinta-ala
142 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Palokka
Kaupunki
Jyväskylä

Modernia asumista halutulla Mannisenmäen alueella – nyt sinulla on mahdollisuus varmistaa paikkasi uudessa, laadukkaassa kodissa!

Omal­le tontille rakentuu kaksi kolmen asunnon kivirakenteista rivitaloa, joissa yhdistyvät ajaton arkkitehtuuri, energiatehokkuus ja toimivat tilaratkaisut. Jokainen koti tarjoaa 142 m² valoisaa ja avaraa asumista. Lattiaan asti ulottuvat suuret ikkunat tuovat luonnonvalon ja kauniit maisemat osaksi sisustusta. Olohuoneesta avautuva tilava, lasitettu parveke kutsuu nauttimaan kesäpäivistä ja rauhallisista hetkistä. Alakerrasta on käynti omalle terassille ja ilta-aurinkoon avautuvalle takapihalle.

Keittiö on suunniteltu modernin arjen tarpeisiin: laadukkaat materiaalit ja selkeälinjainen ilme tekevät siitä kodin sydämen. Arkea sujuvoittavat myös tilava kodinhoitohuone, kaksi erillistä wc:tä sekä kolme hyvänkokoista makuuhuonetta. Alakerran monikäyttöinen tila sopii erinomaisesti säilytykseen, harrastuksiin tai vaikka kotitoimistoksi.

Maalämpö ja vesikiertoinen lattialämmitys takaavat miellyttävän asumisen ja edulliset asumiskustannukset ympäri vuoden. Jokaiselle kodille kuuluu kaksi autopaikkaa, joista toinen sijaitsee katoksessa aivan sisäänkäynnin edessä.

Oma 3423 neliömetrin tontti jaetaan hallinnanjakosopimuksella kiinteistön määräosien kesken.

Sijainti on erinomainen: rauhallinen ja viihtyisä Mannisenmäki tarjoaa turvallisen ympäristön, jossa koulut, päiväkodit ja Palokankeskuksen palvelut ovat kävelyetäisyydellä. Bussipysäkki on aivan vieressä, ja liikenneyhteydet ovat sujuvat joka suuntaan.

Rakentaminen alkaa kesäkuussa 2026, ja ensimmäinen talo valmistuu kesäksi 2027.

Ota yhteyttä ja varaa omasi!

Perustiedot

Sijainti
Sekametsä 4 A, 40270 Jyväskylä
Kaupunginosa
Palokka
Kohdenumero
1411185
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
142 m²
Tontin pinta-ala
3 423 m²
Huoneiston kokoonpano
4h, k, s, kph, khh, 2x erill. wc, harrastehuone, varasto
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
kohteen valmistuttua
Keittiön varusteet
Jääviileäkaappi, pakastin, astianpesukone, induktioliesitaso, erillisuuni, liesikupu/-tuuletin
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone: 2x suihku. sauna (sähkökiuas), alak. wc: peili- ja allaskaappi. Yläk. kph: suihku, peili- ja allaskaappi, khh: allas, kaapistot, pesukoneliitäntä.
Palvelut
Keski-Palokan koulu (1-6 lk.) kävellen (etäisyys n. 1.3 km), Mankolan yhtenäiskoulu (etäisyys n. 2.3 km), Pilke liikuntapäiväkoti (etäisyys n. 0.5 km), Palokan palvelut (etäisyys n. 0.5 km)

Hinta

Velaton hinta
379 000 €
Myyntihinta
379 000 €
Neliöhinta
2 669,01 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Keskimääräinen sähkönkulutus
Asuntokohtaisen mittarin mukaan
Muut kustannukset
Talousarvion mukaan. Jokainen vastaa itse, yhteiset kulut jyvitetään hallinnanjaon mukaan yhtä suuriin osiin omistajien kesken (kiinteistön sähkö, autopaikkojen ja tiealueiden kunnossapito, kiinteistövero, grillikatos, jätekatos ja jätehuolto). .

Rakennusvuosi
2026
Rakennusvuoden lisätiedot
2026, käyttöönottovuosi: 2026
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Lakan valuharkko
Kattomateriaali
Konesaumakate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
A2018
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen tulo-poistoilmanvaihto + LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Liitetty yhtiön kaapeli-tv liittymään
Tontin koko
3 423 m²
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autopysäkki (etäisyys n. 0.25 km)
Rannan kuvaus
Oikeus vesialueisiin
Rakennusoikeus
AR = Rivitalojen ja muiden kytkettyjen asuinrakennusten korttelialue.
Muut rakennukset
Grilli- ja jätekatos (yhteiskäytössä)
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö (vesikiertoinen lattialämmitys), aurinkopaneelit (8,5 kw invertteri, 18 paneelia)