34 154 €71,5 m²

Norolanraitti 7, Palokka, Jyväskylä3h+k+s

Velaton hinta
34 154 €
Hoitovastike
843,54 € / kk
Asuinpinta-ala
71,5 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Palokka
Kaupunki
Jyväskylä

Saunallinen kulmahuoneisto omalla sisäänkäynnillä – tilava kolmio talon alimmassa kerroksessa.

Tervetuloa tutustumaan tähän toimivapohjaiseen saunalliseen kolmioon talon alimmassa kerroksessa. Asunto sijaitsee talon kulmassa, mikä tuo kotiin omaa rauhaa – seinänaapureita ei ole. Arkea sujuvoittaa oma sisäänkäynti suoraan sisäpihan puolelta, mikä tekee kulkemisesta vaivatonta ja tuo asumiseen pientalomaista tunnelmaa.

Kodissa on selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu. Olohuone ja keittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden, jossa on hyvin tilaa niin arkeen kuin yhdessäoloon. Keittiön yhteydestä löytyy erillinen apukeittiö, johon voi sijoittaa esimerkiksi lisäpakastimen tai muuta säilytystä helpottavaa kodinkalustetta.

Säilytystilaa on mukavasti, sillä asunnossa on tilava vaatehuone. Lisäksi oma sauna tarjoaa rentouttavat löylyt silloin kun sinulle parhaiten sopii.

Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat rauhallista sijaintia, toimivaa pohjaratkaisua ja oman sisäänkäynnin tuomaa helppoutta.

Viihtyisiä asumisoikeusasuntoja Norolanraitilla, Palokan keskustan läheisyydessä.

Norolanraitti 7 tarjoaa moderneja ja viihtyisiä asumisoikeusasuntoja Palokan keskustan tuntumassa. Asuntojen koot vaihtelevat 30 m² yksiöistä aina 82 m²:n neliöihin, joten sopivia vaihtoehtoja löytyy eri elämäntilanteisiin. Kellarikerroksen asuntoja ja parvekkeettomia yksiöitä lukuun ottamatta kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke. Osassa asunnoista on oma sauna, ja saunattomien asuntojen asukkaat voivat halutessaan varata vuoron taloyhtiön saunasta.

Vedestä maksetaan henkilölukuun perustuva ennakkomaksu, joka tasataan todellisen kulutuksen mukaan.

Taloyhtiön yhteisistä tiloista löytyy sauna, pesulatila, kuivaushuone, kerhotila sekä varastotiloja. Autopaikkoja on yhteensä 59, joista 32 katoksessa ja 27 avopaikkoina. Autopaikkoja on vähemmän kuin asuntoja, joten jonottamiseen kannattaa varautua.

Sijainti on erinomainen: lähimmät palvelut, kuten terveysasema ja kauppa, ovat alle kilometrin päässä. Suuremmat marketit Palokankeskuksessa löytyvät noin 2,5 km:n päästä ja Seppälän palvelut noin 4 km. Läheltä löytyy myös Palokan yhtenäiskoulu (1.–9. lk), useita päiväkoteja, liikuntapuisto sekä uimarantoja, joten arki sujuu kätevästi kaikenikäisille.

Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Palokka
Kerroksien lukumäärä
6
Asuinpinta-ala
71,5 m²
Kokonaispinta-ala
71,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
10.06.2026
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 32 818,00 € indeksikorotus: 1 335,92 €
Postitoimipaikka
PALOKKA

Hinta

Velaton hinta
34 153,92 €
Neliöhinta
477,68 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
843,54 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 17,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 687,08 €

Rakennusvuosi
2022
Kerroksia
6
Energialuokka
B2018