27 945 €51 m²

Norolanraitti 7, Palokka, Jyväskylä2h+kt+s

Velaton hinta
27 945 €
Hoitovastike
651,66 € / kk
Asuinpinta-ala
51 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Palokka
Kaupunki
Jyväskylä

Tehokaspohjainen saunallinen kaksio lasitetulla parvekkeella.

Ensimmäisessä kerroksessa sijaitseva saunallinen kaksio, jossa neliöt on käytetty tehokkaasti ja toimivasti. Asunnon pohjaratkaisu on selkeä ja avara: yhtenäinen keittiö- ja olohuonetila luo mukavan tilantunteen ja tarjoaa hyvät puitteet niin arkeen kuin yhdessäoloon. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka suuntautuu koilliseen ja toimii viihtyisänä lisätilana pitkälle syksyyn.

Makuuhuone on rauhallinen ja sen yhteydessä on oma vaatehuone, joka helpottaa säilytystä. Lisäksi asunnossa on toinen vaatehuone eteisen läheisyydessä, joten säilytystilaa löytyy runsaasti. Kylpyhuoneen yhteydessä oleva oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta ja mahdollisuuden rentoutua omassa rauhassa.

Viihtyisiä asumisoikeusasuntoja Norolanraitilla, Palokan keskustan läheisyydessä.

Norolanraitti 7 tarjoaa moderneja ja viihtyisiä asumisoikeusasuntoja Palokan keskustan tuntumassa. Asuntojen koot vaihtelevat 30 m² yksiöistä aina 82 m²:n neliöihin, joten sopivia vaihtoehtoja löytyy eri elämäntilanteisiin. Kellarikerroksen asuntoja ja parvekkeettomia yksiöitä lukuun ottamatta kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke. Osassa asunnoista on oma sauna, ja saunattomien asuntojen asukkaat voivat halutessaan varata vuoron taloyhtiön saunasta.

Vedestä maksetaan henkilölukuun perustuva ennakkomaksu, joka tasataan todellisen kulutuksen mukaan.

Taloyhtiön yhteisistä tiloista löytyy sauna, pesulatila, kuivaushuone, kerhotila sekä varastotiloja. Autopaikkoja on yhteensä 59, joista 32 katoksessa ja 27 avopaikkoina. Autopaikkoja on vähemmän kuin asuntoja, joten jonottamiseen kannattaa varautua.

Sijainti on erinomainen: lähimmät palvelut, kuten terveysasema ja kauppa, ovat alle kilometrin päässä. Suuremmat marketit Palokankeskuksessa löytyvät noin 2,5 km:n päästä ja Seppälän palvelut noin 4 km. Läheltä löytyy myös Palokan yhtenäiskoulu (1.–9. lk), useita päiväkoteja, liikuntapuisto sekä uimarantoja, joten arki sujuu kätevästi kaikenikäisille.

Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Palokka
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
51 m²
Kokonaispinta-ala
51 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Vapautuu
02.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 25 353,00 € indeksikorotus: 2 090,39 € muutostyöt: 502,00 €
Postitoimipaikka
PALOKKA

Hinta

Velaton hinta
27 945,39 €
Neliöhinta
547,95 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
651,66 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 17,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 303,32 €

Rakennusvuosi
2022
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018