42 000 €61 m²

Tuulimyllyntie 8 A, Myllyjärvi, Jyväskylä2h+k+s

Velaton hinta
42 000 €
Hoitovastike
292,88 € / kk
Asuinpinta-ala
61 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myllyjärvi
Kaupunki
Jyväskylä

Tästä kodista saat remontoimalla juuri mieleisesi näköisen. Asunnon 61 neliötä mahdollistavat laajankin suunnittelun ja huoneissa on mukavasti liikkumatilaa. Tästä kodista löytyy myös oma sauna ja lasitettu parveke.

Tuulimyllyntie sijaitsee lähellä Keljon suuria marketteja, Prismaa ja Citymarkettia. Alueelta on hyvät kulkuyhteydet ja lähin bussipysäkki sijaitsee vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä. Bussilla liikut siis kätevästi niin kaupunkiin, kuin oppilaitoksiin. Luonnonläheisellä alueella asut omassa rauhassa, poissa kaupungin hälinästä.

Taloyhtiön maksuvalmius on ollut kuluneen tilikauden aikana hyvä ja remontteja on suoritettu kattavasti. Asunto on heti vapaa, joten pääset toteuttamaan itseäsi saman tien kauppojen synnyttyä.

Ole yhteydessä ja varaa oma esittelyaikasi välittijältä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Myllyjärvi
Kohdenumero
613265
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
61 m²
Tontin pinta-ala
2 608 m²
Kokonaispinta-ala
61 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Välttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, suihku, peilit, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: HALLITUKSEN SELVITYS KUNNOSSAPITOTARPEISTA VUOSILLE 2025–2029: - Korjaussuunnitelman laatiminen kuntoarvion pohjalta - Pelastussuunnitelman päivitys ja ensisammutusvälineistön hankkiminen - Väestönsuojan tarkastaminen ja kaluston päivittäminen - Lämmönjakokeskuksen uusiminen (tekninen käyttöikä tulee vastaan) - Autolämmityskoteloiden rikkoontuessa kotelon päivittäminen sähköautojen latausta varten (max 3 tolppaa, 6 paikkaa. hidaslataus)
Tehdyt remontit
- 2000 Lukkojen uudelleensarjoitus Abloy Exec-avaimelle - 2001 Lämmönvaihdin uusittu - 2001 Jätekatos saneerattu - 2006 Ikkunoiden ja parveke-ovien ulkopuol. karmit/pokat huoltomaalattu - 2008 Uuusittu elementtisaumat - 2011 Hissin kuntoarvio, yhteenveto liite 2. - 2012 Parvekkeiden ja julkisivujen kunnostus - 2016 Vesikaton kuntoarvio , yhteenveto liite 1. - 2016 Kylpyhuoneiden massakosteuskartoitus vuonna - 2018 Parkkipaikkojen asfaltointi, sekä pihavalojen muutos led-tekniikalle - 2018 IV-kanavien puhdistus - 2019 Lukkojen uudelleensarjoitus Abloy Exec-avaimelle - 2019 Patteriventtiilien ja termostaattien vaihto - 2020 Vesikaton pinnoitemateriaalin uusiminen - 2020 Ikkunoiden ja parvekeovien vaihto - 2020 Sokkelin maalaukset - 2022 Sähköautojen latauspiste kartoitus - 2024 Pyykinkuivauskoneen hankinta - 2024 Palovaroittimien uusiminen - 2024 Sähköautolatausasemien 2 kpl asentaminen - 2024 Taloyhtiön kuntoarvio ja märkätilojen kosteuskartoitukset - 2025 Salaojakuvaukset (Eerola-yhtiöt)
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: K-Citymarket Keljo 1,8 km
Prisma Keljo 1,9 km
Lidl Keljo 1,6km
Terveysasema Sairaala Nova 2,7 km
Kyllön terveysasema 3,1 km
Bussipysäkki 350 m. Koulut: Keltinmäen koulu 2,3 km. Päiväkoti: Keltinmäen päiväkoti 3,5 km.

Velaton hinta
42 000 €
Myyntihinta
38 734,65 €
Neliöhinta
688,52 € / m²
Velkaosuus
3 265,35 €

Vastikkeet

Hoitovastike
292,88 € / kk
Pääomavastike
92,04 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
384,92 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
32,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 32,00 €/hlö/kk, autopaikka 10,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 15,95 €/kk. Pesutupamaksu/koneellinen 3,00 €. Hoito- ja rahoitusvastikeet ovat osakeperusteisia.

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1988
Kerroksia
5
Tontin koko
2 608 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti Oy, Janne Niskanen, 0207401762, janne.niskanen@jskipa.fi
Kaavoitustiedot
Jyväskylän kaupunki, kaavoitus
Kaavatilanne
Asemakaava.
Liikenneyhteydet
Jyväskylän seudun joukkoliikenne, linjat 12 ja 14
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Muu
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
179

Yhteiset tilat
Talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, irtaimistovarasto kellarissa
Pintamateriaalit
Keittiö: Laminaattilattia, seinät maali. Olohuone: Laminaattilattia, seinät maali. Makuuhuone 1: Laminaattilattia, seinät maali. Kylpyhuone: Muovimatto, seinät tapetti. Eteinen: Laminaattilattia, seinät maali. Wc: Muovimatto, seinät tapetti.