21 311 €46 m²

Valajankatu 6, Rautpohja, Jyväskylä2h+kk+s

Velaton hinta
21 311 €
Hoitovastike
550,43 € / kk
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Rautpohja
Kaupunki
Jyväskylä

Toimivapohjainen koti rauhallisessa ympäristössä. Asunnossa on oma sauna, joka tuo arkeen ripauksen luksusta, sekä erillinen vaatehuone, joka helpottaa säilytystä ja auttaa pitämään kodin siistinä.

Asuntoon on lisä- ja muutostyönä asennettu parvekelasitus, joka pidentää parvekkeen käyttöaikaa keväästä syksyyn ja lisää asumismukavuutta ympäri vuoden. Selkeä pohjaratkaisu ja avarat oleskelutilat tekevät kodista viihtyisän niin yksinasuvalle kuin pariskunnallekin.

Hyvin hoidettu asumisoikeuskohde ja käytännölliset tilaratkaisut tarjoavat huolettoman vaihtoehdon omistusasumiselle. Onko tässä juuri sinun tuleva kotisi?

Valajankatu 6 on neljäkerroksinen 34 asunnon asumisoikeuskerrostalo Jyväskylän Rautpohjassa. Kohde sijaitsee keskeisellä paikalla Jyväskylää, keskussairaalan ja Kyllön terveyskeskuksen läheisyydessä. Keskustaan sekä Savelan palveluihin on noin kaksi kilometriä. Lähistöllä sijaitsee useita kouluja ja oppilaitoksia. Alueella on hyvät harrastusmahdollisuudet; jäähalli, Aalto Alvarin vesiliikuntakeskus ja monitoimihalli ovat kaikki kävelyetäisyydellä.

Kohteessa on pesutupa sekä kuivaushuone. Huoneistoissa laminaattilattiat ja pesuhuoneet laatoitettu. Kosteiden tilojen sähköinen lattialämmitys ja huoneistokohtainen LTO-kone huoneiston sähköstä. Autoille löytyy sekä piha- että katospaikkoja. Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Rautpohja
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
46 m²
Kokonaispinta-ala
46 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 15 577,00 € indeksikorotus: 5 734,27 €
Postitoimipaikka
JYVÄSKYLÄ

Hinta

Velaton hinta
21 311,27 €
Neliöhinta
463,29 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
550,43 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 28,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 100,86 €

Rakennusvuosi
2010
Kerroksia
4
Energialuokka
D2013