49 000 €70 m²

Tyyppäläntie 11, Lohikoski, JyväskyläKT3

Velaton hinta
49 000 €
Hoitovastike
315 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lohikoski
Kaupunki
Jyväskylä

3h,k,parveke

Edullinen kolmio Lohikoskella! Tämä 70 m² kerrostalokolmio tarjoaa loistavan mahdollisuuden Jyväskylän suositulla ja rauhallisella alueella. Tilava koti omalla tontilla sijaitsevasta taloyhtiöstä.

Asunto sijaitsee alimmassa kerroksessa ja siinä on selkeä, toimiva pohjaratkaisu. Oma parveke tuo lisätilaa arkeen ja laatoitettu, siisti kylpyhuone lisää asumismukavuutta.

Lohikoski tunnetaan hyvistä peruspalveluistaan, toimivista liikenneyhteyksistä sekä luonnon ja ulkoilumaastojen läheisyydestä. Jyväskylän keskusta on helposti saavutettavissa. Vieressä päiväkoti, koulu, lähikauppa ja ravintola.

HETI VAPAA

Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Lohikoski
Kohdenumero
972674
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
70 m²
Tontin pinta-ala
4 277 m²
Kokonaispinta-ala
70 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
KT3
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Käsisuihku, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto
Näkymät
Naapurusto, Metsämaisema, Luonto
Kattoremontti
2022
Tehdyt remontit
2026 Korjaussuunnitelma - Hallituksen selvitys kunnosaspitotarpeista seuraavalle viidelle vuodelle tehty 11.3.2025, 2023 Vesijohdot - Käyttövesisaneerauksen suunnittelu, 2022 Katto - Vesikattosaneeraus, 2020 Lämmitys - Lämmönvaihtimien uusinta ja lämmitysverkoston tasapainotus, 2019 Muu - Kylpyhuoneiden kuntotarkastukset, 2018 Pysäköinti - Parkkialueen tukimuurin suojapellitykset, 2014 Ovet - Parvekeovien uusiminen, 2014 Ikkunat - Ikkunoiden uusiminen, 2014 Viemärit - Viemäriputkistojen saneeraus, pinnoitus ja sukitus, 2013 Piha - Pihapuiden kaato, 2012 Viemärit - Viemäriverkoston huuhtelu ja kuvaus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Ajo-ohjeet
Lohikoskentie-Taulumäentie-Tyyppäläntie
Palvelut
Ranta 0,5 km, Leikkikenttä 0,1 km, Terveyskeskus 2,5 km, Kuntoklubi 1,8 km, Päiväkoti 0,1 km, Ruokakauppa 0,1 km, Koulu 0,3 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Jyväskylä

Hinta

Velaton hinta
49 000 €
Myyntihinta
38 684,13 €
Neliöhinta
700 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
315 € / kk
Pääomavastike
687,55 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
29 € / kk

Rakennusvuosi
1968
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1968
Kerroksia
3
Energialuokka
E, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
4 277 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Antti Kinnunen, Reim Jyväskylä
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Jyväskylä/kaavoitus p.014 569 6000
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 0,1 km