175 000 €48,5 m²

Tienristi 1 b, Ylistönrinne, Jyväskylä2h+kt+s

Velaton hinta
175 000 €
Hoitovastike
218,25 € / kk
Asuinpinta-ala
48,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ylistönrinne
Kaupunki
Jyväskylä

Tervetuloa viihtyisään ja uudenveroiseen kaksioon aivan kaupungin tuntumassa!

Tämä saunallinen koti hurmaa vaaleilla ja ajattomilla pintamateriaaleillaan, jotka luovat raikkaan ja helposti sisustettavan kokonaisuuden. Koko asunnossa on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys sekä helppohoitoinen ja tyylikäs vinyylilankkulattia, joka viimeistelee modernin ilmeen.

Tilava ja lasitettu parveke tuo runsaasti lisätilaa ja mahdollistaa parvekkeen käytön pitkälle syksyyn. Oma sauna kruunaa asumismukavuuden ja tarjoaa rentouttavia hetkiä arjen keskellä. Säilytystilat on mietitty käytännöllisiksi: huoneiston välittömässä läheisyydessä sijaitsee oma lämmin irtainvarasto, ja ulkoiluvälineille on tilaa rakennusten päädyissä sekä piharakennusten yhteydessä olevissa varastoissa.

Sijainti tarjoaa poikkeuksellisen monipuoliset mahdollisuudet aktiiviseen arkeen ja luonnosta nauttimiseen. Täältä ulkoilet Jyväsjärven rantaraitilla, suuntaat hetkessä Sippulanniemen luontopoluille tai pururadalle, jossa talvisin odottavat hyvin hoidetut hiihtoladut. Golfin ystäville Sippulanniemen golfkenttä tuo lisäarvoa vapaa-aikaan – tekemistä riittää ympäri vuoden.

Kaupunkiin ja Keljon suuriin marketteihin hurautat autolla noin viidessä minuutissa. Pyörällä pääset minuuteissa yliopiston lähimmälle kampukselle, eloisaan Satamaan tai alle kymmenessä minuutissa kaupungin keskustaan. Liikkuminen on vaivatonta myös julkisilla, sillä lähin bussipysäkki sijaitsee vain noin 100 metrin päässä.

Taloyhtiö koostuu kolmesta kaksikerroksisesta pienkerrostalosta. Rakennusten väliin muodostuu suojaisa ja viihtyisä sisäpiha, jossa on tilaa oleskeluun, leikkiin ja yhteiseen ajanviettoon.

Huoneistoon on mahdollista ostaa autopaikka erillisenä osakkeena.

Tässä kodissa yhdistyvät moderni asuminen, toimivat tilaratkaisut ja erinomainen sijainti luonnon ja palveluiden äärellä.

Soita tai laita viestiä, niin käydään tutustumassa! Johanna Tulla, 040 537 2730, johanna.tulla@spkoti.fi

Perustiedot

Sijainti
Tienristi 1 b, 40500 Jyväskylä
Kaupunginosa
Ylistönrinne
Kohdenumero
80481309
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
48,5 m²
Tontin pinta-ala
1 272 m²
Kokonaispinta-ala
48,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunto on uutta vastaavassa kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone, mikroaaltouuni ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Pohjoinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja allaskaappi.
Säilytystilat
Lämmin ulkovarasto. Lisätietoja säilytystiloista: Huoneistolle kuuluu oma lämmin varasto.
Kiinteistötunnus
179-022-0007-0027
Postitoimipaikka
Jyväskylä

Hinta

Velaton hinta
175 000 €
Myyntihinta
62 876,36 €
Neliöhinta
3 608,25 € / m²
Velkaosuus
112 123,64 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
218,25 € / kk
Pääomavastike
697,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
915,45 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
30
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Betoni ja puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.10.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 272 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy, Salla Moilanen
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys
Pihan kuvaus
Taloyhtiön kolme erillista pienkerrostaloa muodostavat suojaisan ja viihtyisän sisäpihan.

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Osakkeelliset autopaikat. Yhtiön autopaikat (17 kpl) sijaitsevat tontin eteläosassa avopaikkoina. Kaikki autopaikat on varustettu autolämmityspistorasialla. Osa autopaikoista (4 kpl) on hybridi-/ sähköautopaikkavarauksia.
Yhteiset tilat