310 000 €73,5 m²

Suuruspääntie 11 A, Suuruspää, Jyväskylä3h+kt+s

Velaton hinta
310 000 €
Hoitovastike
249 € / kk
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 8
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suuruspää
Kaupunki
Jyväskylä

Uudehko saunallinen kulmakolmio Jyväsjärven rantamaisemissa

Tervetuloa viihtymään Jyväsjärven upeisiin rantamaisemiin! Tämä uudehko saunallinen kolmio tarjoaa laadukasta ja harkittua asumista energiatehokkaassa A-luokan taloyhtiössä.

Kulmahuoneiston ikkunat avautuvat etelä–länsi-suuntaan, tuoden kotiin runsaasti luonnonvaloa koko päivän ajan. Asunnon pohjaratkaisu on erittäin toimiva, lattialämmitys luo miellyttävän asumistuntuman ja erillinen wc lisää arjen sujuvuutta.

Keittiö on suunniteltu vaativampaankin käyttöön – saarekkeen ansiosta säilytys- ja laskutilaa on runsaasti, ja kokonaisuus toimii luontevana osana avaraa oleskelutilaa. Sauna kutsuu rentoutumaan päivän päätteeksi.

Ensimmäisen kerroksen asunto tarjoaa poikkeuksellista helppoutta:ison, lasitetun parvekkeen kautta on suora kulku ulos, mikä tekee kodista erityisen käytännöllisen esimerkiksi koiranomistajalle. Parvekkeen edustalla kasvavat marjapensaat ja omenapuut tuovat omaa rauhaa ja vehreyttä asumiseen.

Luksusta arkeen tuo myös asukkaiden käytössä oleva juuri valmistunut rantasauna, jonka laiturilta pääsee virkistävälle pulahdukselle Jyväsjärveen.

Autohalliin pääsee kätevästi suoraan talon ensimmäisestä kerroksesta. Asunnon yhteydessä myytävässä autohallipaikassa on valmiina sähköauton latausasema, 11 kWh.

Tämä koti yhdistää luonnonläheisen sijainnin, laadukkaat ratkaisut ja huolettoman arjen – tervetuloa ihastumaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Suuruspää
Kohdenumero
80476626
Kerros
1 / 8
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Tontin pinta-ala
1,22 ha
Kokonaispinta-ala
73,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi, bidee-suihku ja pesuallas. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, lattialämmitys, allaskaappi, bidee-suihku ja pesuallas.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Näkymät
Kulmahuoneisto, näkymät Jyväsjärven sekä Kuokkalan sillan suuntaan sekä sisäpihalle.
Kiinteistötunnus
179-23150-1
Postitoimipaikka
Jyväskylä
Tietoliikennepalvelut
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
310 000 €
Myyntihinta
310 000 €
Neliöhinta
4 217,69 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
249 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
249 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
41
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: A2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 21.10.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1,22 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti, Juha-Pekka Manninen, juha-pekka.manninen@jskipa.fi, 020 740 1985
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Lattialämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Yhtiö omistaa 2092440/9240000 määräosan tontista. Yhtiötä sitoo hallitsemaansa määräosan ja tontin muiden omistajien välillä tehty hallinnanjakosopimus ja siinä sovitut oikeudet ja velvoitteet.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autohallipaikat myydään omana osakkeenaan.
Yhteiset tilat