70 000 €54 m²

Lepolantie 8 B, Vaajakoski, Jyväskylä2h+k

Velaton hinta
70 000 €
Hoitovastike
248,24 € / kk
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vaajakoski
Kaupunki
Jyväskylä

Kaksio remontoidusta yhtiöstä Vaajakoskelta.

Valoisa ja hyväkuntoinen kaksio Jyväskylän Vaajakoskella tarjoaa mainion mahdollisuuden ensiasunnon ostajalle. Asunto sijaitsee rauhallisella Lepolantien alueella, jossa arki sujuu mukavasti. Asunnon 54 neliötä on jaettu toimivasti. Keittiö on varusteltu hyvin, ja sieltä löytyy kaikki tarpeellinen arjen kokkailuun.

Makuuhuoneessa on riittävästi tilaa ja säilytystilaa löytyy lisää häkkivarastosta. Kylpyhuone on remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä 2019 ja sieltä löytyy liitäntä pesukoneelle. Asunnon itään suuntautuva lasitettu parveke tarjoaa mukavan paikan aamukahville tai rentoutumiselle.

Rakennus on hyvin hoidettu ja yhtiössä on tehty merkittäviä remontteja, kuten ikkunat ja parvekeovet uusittu. Asunto-osakeyhtiö tarjoaa myös mukavat yhteiset tilat, kuten saunan, pesutuvan ja askarteluhuoneen. Liikenneyhteydet ovat hyvät, ja lähistöltä löytyy koulu sekä päivittäispalvelut.

Tutustu myös kohteen 3d-kuvaukseen!

Sp-Koti Jyväskylän kautta saat myös Säästöpankin rahoituspalvelut, joten uuden asuntosi rahoitus järjestyy halutessasi samalla yhteydenotolla!

Perustiedot

Sijainti
Lepolantie 8 B, 40800 Jyväskylä
Kaupunginosa
Vaajakoski
Kohdenumero
80470095
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
54 m²
Tontin pinta-ala
3,2 m²
Kokonaispinta-ala
54 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, uuni, liesi ja liesituuletin. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Itä ja kaakko.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
Asunto-osakeyhtiölain mukaisena hallituksen kirjallisena selvityksenä yhtiön rakennusten ja kiinteistön kunnossapitotarpeista seuraavan viiden vuoden aikana esitämme arvionamme seuraavia kunnossapitotöitä, jotka voivat vaikuttaa olennaisesti osakehuoneiston käyttämiseen tai siitä aiheutuviin kustannuksiin. Näitä kunnossapitotöitä ovat normaalien vuosittaisten kunnossapito- ja korjaustöiden lisäksi seuraavat: -julkisivun kunnon seuranta
Tehdyt remontit
Kaukolämpösaneeraus v.1998 Vesikatteen uusiminen v.2000 Lukoston uudelleen sarjoitus v.2002 Antenniverkon saneeraus v.2004 Saunatilat peruskorjattu v.2005 Ikkunat ja parvekeovet uusittu v.2009 Ilmanvaihtokanavien nuohous v.2010 Putoamissuojan asennus katolle meneviin tikkaisiin v.2011 Jätekatoksen rakentaminen v.2011 Jätekatoksen huoltomaalaus v.2013 Tv-antennijärjestelmän uudistaminen v.2016 Kiinteistön haitta-ainekartoituksen teettäminen v.2016 LVIS Linjasaneeraus v.2019 Oven asennus jäteasemalle 2023
Tietoliikennepalvelut
Elisa kiinteistölaajakaista 10Mt

Hinta

Velaton hinta
70 000 €
Myyntihinta
34 006,80 €
Neliöhinta
1 296,30 € / m²
Velkaosuus
35 993,20 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
248,24 € / kk
Pääomavastike
279,92 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
528,16 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksuennakko sopimuksen mukaan. Kylmä vesi 6,44 m3 Lämmin vesi 14,62 m3.
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Lepolantie 8
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Osakkeenomistaja on velvollinen omalla kustannuksellaan toimittamaan huoneistonsa sisäkorjaukset. Yhtiö korjauttaa kuitenkin rakenteista johtuvat sisäpuoliset viat sekä ne lämpö-, vesi- ja viemärijohdot, jotka olivat huoneistossa kun se luovutettiin alun perin osakkeenomistajalle tai jotka yhtiö on myöhemmin huoneistoon asentanut. Yhtiö ei ole velvollinen suorittamaan WC-, kylpyhuone- ja saunatilojen kosteus- ja vesieristyksissä ilmenevien vikojen korjauksia eikä niistä johtuvia välillisiä seurauksia. Yhtiö ei myöskään ole velvollinen suorittamaan korjauksia, mikäli osakkeenomistaja tai muu huoneiston haltija on aiheuttanut vian tahallisesti tai ilmeisellä huolimattomuudellaan.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1965
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3,2 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Sulun Kiinteistönhoito Oy, Laura Perälä, laura.perala@sulunkh.fi, 050 476 2686