32 234 €66,5 m²

Pölkintie 5, Palokka, Jyväskylä3h+kt+s

Velaton hinta
32 234 €
Hoitovastike
836,83 € / kk
Asuinpinta-ala
66,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Palokka
Kaupunki
Jyväskylä

Valoisa saunallinen kolmio järvinäkymin Palokkajärvelle – tilaa, toimivuutta ja viihtyisyyttä

Tervetuloa tutustumaan tähän valoiseen ja toimivapohjaiseen kolmioon kolmannessa kerroksessa, joka tarjoaa viihtyisää asumista palveluiden läheisyydessä. Tilavasta olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle – täydellinen paikka nauttia aamukahvi ja ihailla Palokkajärven rauhallisia maisemia.

Keittiö on käytännöllisesti olohuoneen yhteydessä, mikä tekee tilasta avaran ja kutsuvan. Kylpyhuoneen yhteydessä oleva oma sauna tarjoaa rentouttavia hetkiä päivän päätteeksi.

Sijainti on erinomainen: päivittäiset palvelut ovat kävelyetäisyydellä, ja liikenneyhteydet toimivat sujuvasti niin autolla kuin julkisilla. Tämä koti yhdistää käytännöllisyyden, mukavuuden ja kauniit järvinäkymät – täydellinen valinta arkea arvostavalle.

TA-Asumisoikeus Oy / Pölkintie 3–5 – asumisoikeuskoteja erinomaisella sijainnilla Palokassa

Pölkintie 3 ja 5 koostuvat kahdesta asumisoikeusrakennuksesta Jyväskylän Palokassa, loistavalla sijainnilla lähellä palveluita ja luontoa. Palokan keskuksen monipuoliset palvelut ovat vain puolen kilometrin päässä, Palokkajärvi näkyy asunnoista ja Jyväskylän keskustaan on vain noin 10 minuutin ajomatka.

Molemmissa taloissa on neljä asuinkerrosta sekä pohjakerros, josta löytyvät talojen yhteistilat, kuten irtaimistovarastot, ulkoiluvälinevarastot, kuivaushuoneet ja saunaosasto. Kohteessa on yhteensä 48 huoneistoa, joista osa on saunallisia ja osa saunattomia.

Kaikissa asunnoissa on vakiovarusteina parvekelasitus ja sälekaihtimet. Asuinhuoneiden lattiat ovat laminaattia ja kylpyhuoneet laatoitettuja, mikä tekee kodeista viihtyisiä ja helppohoitoisia. Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Palokka
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
66,5 m²
Kokonaispinta-ala
66,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 26 044,00 € indeksikorotus: 6 189,83 €
Postitoimipaikka
PALOKKA

Hinta

Velaton hinta
32 233,83 €
Neliöhinta
484,72 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
836,83 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 673,66 €

Rakennusvuosi
2015
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013