33 215 €70 m²

Norkkokatu 2, Keljonkangas, Jyväskylä3h+k+s

Velaton hinta
33 215 €
Hoitovastike
870,70 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keljonkangas
Kaupunki
Jyväskylä

Valoisa kolmio ylimmässä kerroksessa

Ylimmän kerroksen kolmio tarjoaa rauhallista asumista ja toimivan pohjaratkaisun, jossa tilat on suunniteltu arjen sujuvuutta ajatellen. Huoneet ovat selkeästi jäsenneltyjä ja kokonaisuus tuntuu avaralta ja viihtyisältä.

Asunnossa on kaksi wc:tä, mikä tuo käytännöllisyyttä erityisesti perhearkeen. Oma sauna lisää asumismukavuutta ja tarjoaa hetken hengähdystauon kiireisen päivän päätteeksi.

Viihtyisää asumisoikeusasumista Kaijanlammella

Norkkokatu 2 on syyskuussa 2019 valmistunut nelikerroksinen asumisoikeustalo Jyväskylän Kaijanlammella. Talossa on yhteensä 28 asuntoa, ja asuntovalikoima ulottuu yksiöistä aina tilaviin neljän huoneen perheasuntoihin.

Kaijanlammen kaupunginosa sijaitsee Keljonkankaalla, Jyväskylän eteläpuolella, noin 8 kilometrin päässä Jyväskylän keskustasta. Alue on luonnonläheinen, ja se tarjoaa asukkailleen hyvät peruspalvelut sekä sujuvat liikenneyhteydet.

Lähistöllä sijaitsevat päiväkodit, leikkipuisto sekä Keljonkankaan yhtenäiskoulu, jonka yhteydessä toimii myös kirjasto. Lähikaupat ovat kävelymatkan päässä, ja laajemmat palvelut löytyvät Keljon marketeista noin 5 kilometrin etäisyydeltä.

Alueella on lisäksi erinomaiset liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet, jotka tekevät arjesta aktiivista ja viihtyisää.

Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keljonkangas
Kerros
4 / 4
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
70 m²
Kokonaispinta-ala
70 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 27 903,00 € indeksikorotus: 5 311,57 €
Postitoimipaikka
JYVÄSKYLÄ

Hinta

Velaton hinta
33 214,57 €
Neliöhinta
474,49 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
870,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 741,40 €

Rakennusvuosi
2019
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018