25 030 €46 m²

Tiilitehtaantie 56, Palokka, Jyväskylä2h+kt+s

Velaton hinta
25 030 €
Hoitovastike
626,13 € / kk
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Palokka
Kaupunki
Jyväskylä

Toimiva ja saunallinen kaksio kolmannessa kerroksessa – valoisa olohuone ja lasitettu parveke

Tämä 46 m² kaksio kolmannessa kerroksessa tarjoaa käytännöllisen ja viihtyisän kodin arkeen. Avoin olohuone-keittiöratkaisu luo avaran ja valoisan oleskelutilan, ja keittiö on selkeästi suunniteltu, tarjoten runsaasti säilytystilaa.

Tilava makuuhuone tarjoaa rauhalliset puitteet lepoon, ja oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta ja rentoutumista. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka lisää mukavasti oleskelutilaa ympäri vuoden.

Asunto sijaitsee hyvin hoidetussa taloyhtiössä rauhallisella alueella, mutta palvelut ja hyvät kulkuyhteydet ovat silti lähellä – täydellinen yhdistelmä mukavuutta ja toimivuutta arkeen.

Ilmoituksella näkyvät kuvat ovat vastaavasta ylemmän kerroksen asunnosta.

Saunallisia kerrostaloasuntoja rauhallisessa metsämaisemassa Palokankeskuksen läheisyydessä – Tiilitehtaantie 54 & 56

Kauniissa metsämaisemissa, mutta silti aivan Palokankeskuksen palveluiden tuntumassa, sijaitsevat Tiilitehtaantie 54 ja 56. Kohteet muodostavat yhdessä yhden asuinrakennuksen, jossa on erikokoisia huoneistoja kompakteista yksiöistä aina tilaviin kolmioihin saakka.

Kaikissa asunnoissa on laminaattilattiat, oma sauna, laatoitetut kylpyhuoneet ja vakiovarusteena sälekaihtimet, mikä tekee kodeista viihtyisiä, käytännöllisiä ja arjen luksusta tarjoavia. Näköetäisyydellä sijaitsevat Palokankeskuksen palvelut sekä hyvät liikenneyhteydet Jyväskylään takaavat sujuvan arjen.

Taloyhtiössä on autopaikkoja vähemmän kuin asuntoja, joten autopaikkaa voi tilanteen mukaan joutua jonottamaan. Tämä kohde tarjoaa rauhallista ja mukavaa asumista luonnon läheisyydessä, ilman että palvelut jäävät kauas.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Palokka
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
46 m²
Kokonaispinta-ala
46 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 20 379,00 € indeksikorotus: 4 650,59 €
Postitoimipaikka
PALOKKA

Hinta

Velaton hinta
25 029,59 €
Neliöhinta
544,12 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
626,13 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 23,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2016
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013