95 000 €83 m²

Lakkakuja 1-3 B, Varikko, Jyväskylä3h+k+kh+s+wc+p+varastot

Velaton hinta
95 000 €
Hoitovastike
323,79 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Varikko
Kaupunki
Jyväskylä

Tervetuloa tutustumaan valoisaan ja kodikkaaseen rivitalohuoneistoon, jossa tilaa riittää arjen ja vapaa-ajan askareisiin.

Tässä kahteen kerrokseen sijoittuvassa 83m2 kodissa on fiksu ja toimiva pohjaratkaisu, kompakti koti pariskunnalle tai pienelle perheelle.

Kodin alakerrasta löydät pinta remontoidun keittiön, erillisen wc:n sekä tilavan olohuoneen josta käynti vehreälle ja suojaiselle takapiha alueelle.

Yläkerrassa sijaitsevat kodin kaksi tilavaa makuuhuonetta säilytystiloineen, kylpyhuone, sauna sekä parveke, jossa voit nauttia vaikka aamukahvit rauhassa.

Tämä koti on ollut pitkään saman omistajan käytössä ja siitä on vuosien varrella pidetty hyvää huolta. Mainittakoon vielä että Huhtasuon koululle on vain n.1km kävelymatka. Seppälän ja keskustan palveluihin hyvät kulkuyhteydet. Luonto ja ulkoilureitit aivan vieressä.

Varaathan oman esittelyaikasi niin lähdettään yhdessä paikan päälle tutustumaan.

Perustiedot

Sijainti
Lakkakuja 1-3 B, 40340 Jyväskylä
Kaupunginosa
Varikko
Kohdenumero
20886748
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
83 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kh+s+wc+p+varastot
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Siistikuntoinen
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi. Varustus: bidee-suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Sisäänkäynnin yhteydessä 2 tilavaa kylmää varastotilaa.
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista vuosille 2025-2030: Sokkeleiden maalaus (omatoimisesti talkoilla), patteritermostaattien uusiminen ja lämpöverkon säätelyä, lämmönvaihtimen uusiminen.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Vesikaton pinnoitteet uusittu .-90, lämmitysjärjestelmän vaihdin uusittu -91, jullkisivun puuosien maalaus -94, autolämmiitystolpat uusittu -98, antennipistorasioiden ja maakaapelin uusiminen -99, vesikaton vesikourut uudelleen pinnoitettu -00, ikkunat uusittu -02, lämmönvaihdin uusittu, antennijärjestelmän kunnostaminen -03, pihakäytävän routavaurion korjaaminen, huoneistojen takapiha-aitojen uusiminen -06, parvekkeiden kaidelautojen uusiminen -07, julkisivupinnoituksen peseminen, ilmastoinnin puhdistus -08, varastojen reunapeltien ja vesiikaton syöksytorvien uusiminen -09, lämmönjakohuoneen ulkovuoren kunnostaminen, postilaatikoiden uusiminen -10, ulko-ovien ja lukoston uusiminen -14, parveke- ja terassiovien uusiminen -15, A-talon pihatien ja päädyn asfaltointipinnoitteen uusiminen -19, B-talon edustan asfaltointia, ilmanvaihtokanavien nuohous -20.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
95 000 €
Myyntihinta
95 000 €
Neliöhinta
1 144,58 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
323,79 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
323,79 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Hypridi autopaikka 10e/kk, sähkö autopaikka 5e/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Korpilakka
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
14
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Pulpetti
Energiatodistus
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Sulun kiinteistöhoito Oy Betonitie 4, 40340 Jyväskylä 010-8209300 kiinteistohoito@sulunkh.fi
Isännöinti
Sulun Kiinteistöhoito Oy Isännöitsijä Harri Koukka harri.koukka@sulunkh.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 16.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.