149 000 €92 m²

Vanhalantie 1 as, Pellilä, Jokioinen4h+k+s

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
230 € / kk
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pellilä
Kaupunki
Jokioinen

Etsitkö kotia rauhallisessa asuinalueella? Tämä Jokioisissa sijaitseva rivitaloasunto tarjoaa erinomaiset puitteet perheelle. Vuonna 2001 valmistunut, 92 neliömetrin kokoinen asunto on hyvässä kunnossa ja siinä on kolme makuuhuonetta, tilava olohuone sekä moderni keittiö, jossa on induktioliesi ja astianpesukone. Olohuoneessa on varaava takka ja ilmalämpöpumppu, jotka tuovat lämpöä ja mukavuutta kylminä talvi-iltoina.

Asunnossa on myös oma sauna, jossa rentoutua kiireisen päivän jälkeen. Lattialämmitys lisää mukavuutta sekä kylpyhuoneessa että kodinhoitohuoneessa. Ulkona pääset nauttimaan omasta terassista, joka tarjoaa tilaa kesäisille grillijuhlille tai rauhalliselle aamukahville.

Asunto Oy Jokioisten Intalanpuisto on pieni, viiden asunnon yhtiö, jossa on ulkovarasto ja autokatos. Jokaiselle asunnolle on oma autopaikka, ja sähkönkulutus on asunnon mittarissa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin Jokioisissa!

Perustiedot

Kaupunginosa
Pellilä
Kohdenumero
80500115
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
92 m²
Tontin pinta-ala
5 990 m²
Kokonaispinta-ala
92 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, erillisuuni, liesi (induktio) ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä ja lattialämmitys. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin.
Säilytystilat
Vaatehuone
Tehdyt remontit
2011 Autokatoksen valaisimien vaihto 2012 Aitojen huoltomaalaus 2014 Ilmastoinnin puhdistus ja säätö 2014 Palovaroittimet uusittu 2016 Asuinrakennuksen puuosien huoltomaalaus 2017 Huoltomaalauksia: päätykolmiot, jätekatos sekä autotalli 2018 Asvaltoinnin halkeamien bitumi-paikkausta 2020 Pihavalaisimien uusiminen 2025 Ilmastoinnin puhdistus ja säätö 2025 palovaroittimien uusinta asuntoihin

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
149 000 €
Neliöhinta
1 619,57 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
230 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
230 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesi luetaan 4 kertaa vuodessa

Rakennusvuosi
2001
Huoneistojen lukumäärä
5
Kerroksia
1
Tontin koko
5 990 m²
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Kokonaissähkön kulutus: 4000 kWh / vuosi. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
01.04.2051
Tontin vuokra
880 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Katoksen sähkönkulutus asunnon mittariin
Olohuoneen varusteet
Olohuoneessa varaava takka ja ilmälämpöpumppu.