48 000 €63 m²

Humppilantie 5 D, Keskusta, Jokioinen3h+k+psh

Velaton hinta
48 000 €
Hoitovastike
302,40 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1962
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Jokioinen

Etsitkö kotia Jokioisten keskustasta? Tämä viehättävä 63 m2:n asunto tarjoaa mukavaa asumista rauhallisessa ympäristössä. Asunto sijaitsee kaksikerroksisen talon ensimmäisessä kerroksessa, mikä tekee siitä helposti saavutettavan. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, tilava olohuone sekä käytännöllinen keittiö, jossa on kaikki tarvittavat varusteet, kuten jääkaappipakastin ja astianpesukone.

Kylpyhuone on moderni ja varustettu lattialämmityksellä, mikä tuo mukavuutta arkeen. Lisäksi asunnossa on parveke, jossa voi nauttia aamukahvit tai rentoutua päivän päätteeksi. Taloyhtiössä on sauna, joka on mukava lisä erityisesti talvikuukausina.

Asunto-osakeyhtiö As Oy Jokioisten Humppilantie 3-5 on hyvin hoidettu, ja siellä on tehty säännöllisiä peruskorjauksia. Viimeisimpänä on suoritettu käyttövesiverkoston saneeraus vuonna 2025.

Jokioisten keskusta tarjoaa kaikki tarvittavat palvelut kävelyetäisyydellä, ja alueen vehreys sekä rauhallisuus tekevät siitä ihanteellisen paikan asua. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi! Katso kohteen kuvat ja sovi oma esittelyaika, niin käydään tarkemmin ihastelemassa! Samu Pohjola, 050-557 6785, samu.pohjola@huoneistokeskus.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Humppilantie 5 D, 31600 Jokioinen
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80495141
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
63 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+psh
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, erillisuuni, liesi ja liesituuletin. Työtason materiaali: Puu.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kunnossapitotarveselvitys 2025-2029: 2025 Huoneistokohtaiset palovaroittimet 2026-2027 Kattojen läpivienti ja kiinnityksien tarkastus ja korjaus 2027-2028 Ulkopintojen huoltomaalaus 2028-2029 Sokkelin visuaalinen korjaus
Tehdyt remontit
1996-1997 Sähkötekniikan uusinta, kaikki sähkökeskukset, viemärit uusittu, myös pohjaviemärit 1996 Rakennus on peruskorjattu Humppilantie 5, asuntojen sisäovi uusittu, laitettu tuplaovi 1997 Rakennus on peruskorjattu Humppilantie 3, asuntojen sisäovet uusittu 2008 IV-kanavien puhdistus ja säätö. Sisäpihan ikkunoiden maalaus. 2009 Humppilantie 3 alakäytävien seinän korjaus 2012 Maanpintojen muotoilu 2012 Varastojen ulko-ovien huoltomaalaus 2014 Humppilantie 5 pyykinpesukone uusittu 2015 Kylpyhuonesaneerauksen ohjeistuksen teko 2016 Parvekepintojen huoltokunnostus ja -maalaus 2016 Katon peltipinnan tarkastus 2016 Ikkunoiden ja parvekkeenovien huoltomaalaus 2016 Sokkelin huoltokunnostus ja -maalaus 2016 Rännien ja syöksytorvien huoltomaalaus 2017 Märkätila- ja vesikalustetarkastus 2017 Kaukolämmön alajakokeskuksen uusiminen 2017 Vesikaton huoltomaalaus 2018 Saunan ovet uusittu 2018-2019 Vesikalusteiden tarkastus ja uusiminen tarvittaessa 2019 IV-kanavien puhdistus ja säätö 2021 3-talon käyttövesisaneeraus 2021 Valokuituun liittyminen, Lounea. 2025 Talon 5 käyttövesiputkiurakka ja huoneistokohtaisten vesimittarien asennus Asunnon viimeisimmät kunnostukset: Pesuhuone remontoitu 2017 Keittiön allas, tasot ja hella uusittu 2025

Velaton hinta
48 000 €
Myyntihinta
48 000 €
Neliöhinta
761,90 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
302,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
312,35 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
11,00 € kuukaudessa
Muut kustannukset
Muu vastike: 9,95 € / kk
Autopaikan kustannukset
6 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jokioisten Humppilantie 3-5
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: "Biljardisali". Osakkailla mahdollisuus käyttää biljardi tilaa pientä korvausta vastaan. Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiöjärjestyksen 7 § Kunnossapitovastuu kaikista osakkeenomistajien jälkikäteen huoneistoon tekemistä muutostöistä kuten parvekelasituksista, saunoista, ilmalämpöpumppujen asennuksista yms. kuuluu osakkeenomistajalle. Jos yhtiö suorittaa sellaisia korjaus-, perusparannus- tai muita vastaavia muutostöitä, jonka ajaksi osakkeenomistajan tekemä muutos joudutaan purkamaan tai niitä joudutaan muutoin muuttamaan, vastaa osakkeenomistaja purkamisesta, muuttamisesta ja ennalleen saattamisesta aiheutuvista ylimääräisistä kustannuksista. Taloyhtiön kiinnitykset: 460 000 €
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1962
Huoneistojen lukumäärä
34
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1962
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.04.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lounaismaan Isännöinti Oy, Johanna Kupias, johanna.kupias@lounaismaanisannointi.fi, 010 731 7911