229 000 €67,5 m²

Suvikatu 10 a, Niinivaara, Joensuu3h+tk+s+p(lasitettu)+ap

Velaton hinta
229 000 €
Hoitovastike
195,75 € / kk
Asuinpinta-ala
67,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niinivaara
Kaupunki
Joensuu

Tasokas kerrostalokolmio Niinivaaralla sekä autopistokepaikka

Erinomaisessa kunnossa oleva ja tasokas kerrostalokolmio rauhallisella alueella Niinivaaralla. Sijainti on erinomainen, asunto sijaitsee lähellä Niinivaaran palveluita ja alueella on myös sujuvat bussiyhteydet. Asunnon yhteydessä myydään myös pihassa sijaitseva autopistokepaikka, joka sisältyy asunnon hintaan.

Asunnon huoneet ovat avarat ja valoisat. Tasokas keittiö on varustettu laadukkailla kodinkoneilla, ja olohuoneesta on kulku lasitetulle parvekkeelle, joka antaa rauhallisen piha-alueen suuntaan. Asunto on kulmahuoneisto, joten ikkunat asunnosta ovat kahteen suuntaan. Asunnosta löytyy myös viilentävä ilmalämpöpumppu, joka pitää asunnon lämpötilan miellyttävänä myös kuumina kesäpäivinä.

Asunto sijaitsee rakennuksessa, jossa on hissi ja esteetön käynti asuntoon, mikä lisää käytännöllisyyttä moneen eri tarpeeseen.

Tehdäänkö tästä asunnosta juuri sinun perheesi uusi koti? Olethan yhteydessä ja käydään katsomassa asuntoa!

Perustiedot

Sijainti
Suvikatu 10 a, 80200 Joensuu
Kaupunginosa
Niinivaara
Kohdenumero
80499762
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
67,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+tk+s+p(lasitettu)+ap
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan, 1 -2 kk kaupasta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Vaalea tupakeittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku ja peilikaappi.
Palvelut
Niinivaaran palvelut aivan asunnon läheisyydessä.

Velaton hinta
229 000 €
Myyntihinta
229 000 €
Neliöhinta
3 392,59 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
195,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
195,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Niinivaaran Suvikatu 10, Joensuu
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2017
Kerroksia
6
Energialuokka
Energiatodistuksen voimassaoloaika: 21.03.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja viilentävä ilmalämpöpumppu
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Karjalan Tilipalvelu Oy, Iiro Lipo, 010 423 8450

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autopistokepaikka myydään asunnon yhteydessä ja se sisältyy hintaan. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Pistokkeellinen pihapaikka nro 4 myydään asunnon yhteydessä. Autopistokepaikka myydään erillisenä osakkeena. Osakenumerot: 20746-20895. Autopistokepaikka sisältyy asunnon hintaan.
Olohuoneen varusteet
Olohuoneesta käynti lasitetulla parvekkeelle.
Olohuoneen lattia
Parketti
Olohuoneen seinät
Tapetti ja maali
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei. Muuta kauppaan kuuluvaa: Asunnossa taloyhtiön ilmalämpöpumppu, jossa vain viilennystoiminto. Huollosta vastaa taloyhtiö.