89 000 €54,5 m²

Uutelantie 6 B, Reijola, Joensuu2h+k+kph+s+wc+terassi

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
119,90 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Reijola
Kaupunki
Joensuu

Tämä viehättävä rivitalokoti Reijolassa tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden ensimmäistä kotiaan etsivälle. Asunto sijaitsee rauhallisella ja viihtyisällä alueella, josta on hyvät kulkuyhteydet Joensuun keskustaan.

Vuonna 1989 valmistunut kaksio on kooltaan 54,5 neliömetriä ja sisältää olohuoneen, keittiön, makuuhuoneen, kylpyhuoneen ja saunan. Keittiö on varustettu nykyaikaisilla laitteilla, kuten jääkaappi-pakastimella ja astianpesukoneella. Asunnon laminaattilattiat ja tapetoidut seinät luovat kodikkaan tunnelman.

Oma terassi tarjoaa mukavan paikan rentoutua ulkoilmassa. Asunto-osakeyhtiö Asunto Oy Reijolan Uutelanpuisto on hyvin hoidettu, ja pihapiiriä on kunnostettu hiljattain. Lisäksi valokuituyhteys on asennettu, mikä takaa nopeat nettiyhteydet.

Asunnon edulliset ylläpitokustannukset tekevät siitä houkuttelevan vaihtoehdon. Asunnon käytössä on myös autokatospaikka, joka helpottaa arkea. Tule tutustumaan ja ihastu tähän kodikkaaseen rivitaloasuntoon!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Uutelantie 6 B, 80330 Joensuu
Kaupunginosa
Reijola
Kohdenumero
80499169
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Tontin pinta-ala
8 208 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+s+wc+terassi
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
1-2kk kaupasta / sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku. Erillisen WC:n varusteet: Peili, pesuallas, allaskaappi, wc-istuin ja bidee-suihku.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan: 2026 IV-kanavien nuohous 2026-27 Ikkunoiden uusiminen 2027-28 Tilannekatsaus KV-putkiremontin suunnitelmasta
Tehdyt remontit
2025 Piha-alueen kunnostus 2025 Valokuitunen valokuidun asennus 2020 Tiilikaton pinnoitus ja kattoturvatuotteiden uusiminen 2020 Väliaitojen maalaus 2015 Ovet ja lukosto (etuovet ja takaovet uusittu, lukosto uusittu / Sento) 2012 Yläpohjan lisäeristys (puhallusvilla) 2009 Kattosammaleen poisto 2008 Ikkunapuitteiden ja ulko-ovien maalaus 2006 Betonivesikourut 2006 Väliaidat uusittu 2006 IV-nuohous 2004 DigiTV

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
82 156,67 €
Neliöhinta
1 633,03 € / m²
Velkaosuus
6 843,33 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
119,90 € / kk
Pääomavastike
106,08 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
225,98 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 14 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
5 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Reijolan Uutelanpuisto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 415 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
23
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 29.07.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
8 208 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Karelian Kiinteistötili Oy, Mikko Karttunen, mikko@kktili.fi, 0440773373
Kaavoitustiedot
Joensuun kaupunki, p. 013 267 7111
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: Sähköpatterit. Kokonaissähkön kulutus: 6500 kWh / vuosi.

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston käytössä on autokatos AK 8