178 000 €49,5 m²

Tulliportinkatu 9 d, Otsola, Joensuu2h+kt+s

Velaton hinta
178 000 €
Hoitovastike
163,35 € / kk
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Otsola
Kaupunki
Joensuu

Joensuun Otsolassa, Asunto Oy Joensuun Artesaanissa, odottaa sinua tilava ja moderni kaksio, joka on valmistunut vuonna 2022. Tämä toisen kerroksen asunto tarjoaa mukavaa asumista 49,5 neliömetrin tiloissa, jotka suunniteltu toimiviksi.

Asunnon varustelu on nykyaikainen: keittiössä on kaikki tarvittavat laitteet ja kalusteita kahdella seinällä. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys, joka tuo mukavuutta arkeen. Saunan ja kylpyhuoneen välinen seinä osin lasia. Lisäksi asunnossa on tilava vaatehuone, joka tarjoaa runsaasti säilytystilaa ja toimii myös huoneiston huoneistokohtaisena varastona.

Huoneiston lasitettu parveke, olohuoneen ja makuuhuoneen ikkunat sisäpihalle.

Asunto sijaitsee lähellä Joensuun keskustan palveluita, Joensuun Normaalikoulua ja yliopistoa. Taloyhtiön piha-alueelta on mahdollisuus hankkia autopistokepaikka, hintapyyntö 6 000 €, mikä helpottaa autoilijan arkea.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin, joka odottaa uusia asukkaitaan!

Perustiedot

Sijainti
Tulliportinkatu 9 d, 80130 Joensuu
Kaupunginosa
Otsola
Kohdenumero
80501092
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Tontin pinta-ala
5 799 m²
Kokonaispinta-ala
49,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone ja liesikupu. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Koillinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peili, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kaapistot
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2025-2029: - normaalia huoltoa
Kiinteistötunnus
167-6-144-2
Postitoimipaikka
Joensuu
Tietoliikennepalvelut
Elisa Oyj, 25M, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
178 000 €
Myyntihinta
69 874,71 €
Neliöhinta
3 595,96 € / m²
Velkaosuus
108 125,29 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
163,35 € / kk
Pääomavastike
818,27 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
981,62 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 19 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakkomaksu, tasaus huoneistokohtaisilla mittareilla.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Joensuun Artesaani
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 5 700 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
38
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 21.04.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 799 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Joensuun Isännöinti-Ykköset Oy, Jarkko Salomaa, jarkko@isyk.fi, 010 406 4995
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Huoneiston yhteydessä mahdollista hankkia autopistokepaikka erillisenä osakkeena. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston yhteydessä mahdollista ostaa pistokepaikka erillisenä osakkeena.