229 000 €56 m²

Rantakatu 9 B, Keskusta, Joensuu2h+kt+s

Velaton hinta
229 000 €
Hoitovastike
179,20 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Joensuu

Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan kerrostalohuoneistoon, joka sijaitsee Asunto Oy Joensuun Kirjaltajassa. Tämä saunallinen kaksio on täydellinen valinta niille, jotka arvostavat laadukasta asumista ja loistavaa sijaintia.

Huoneiston lattiat on viimeistelty kauniilla parketilla, mikä luo kodikkaan ja tyylikkään ilmeen. Seinäpinnat on maalattu, joten halutessaan on huoneiden sävyjä helppo muuttaa mieleisekseen. Keittiössä integroidut kodinkoneet ja käytännöllinen saareke, joka tarjoaa runsaasti työskentely- ja säilytystilaa ja on täydellinen paikka nauttia aamiaisesta. Olohuoneesta on käynti huoneiston levyiselle lasitetulle parvekkeelle, jossa voit rentoutua ja nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden.

Tämän huoneiston lämmitys on toteutettu vesikiertoisena lattialämmityksenä, ja lämmönlähteenä toimii kaukolämpö. Tämä takaa miellyttävän ja tasaisen lämpötilan asunnossa.

Sijainti on tämän huoneiston ehdoton valtti. Kaikki keskustan palvelut ovat käden ulottuvilla, ja lisäksi voit nauttia Joensuun kauniista joenvarren ja eteläisen ruutukaavan ulkoilumaastoista, jotka sijaitsevat taloyhtiön välittömässä läheisyydessä.

Taloyhtiö liitetty valokuituverkkoon, joka takaa nopeat ja vakaat yhteydet. Lisäksi myös Kaapeli-TV.

Tule ja tutustu tähän ihastuttavaan kaksioon, joka tarjoaa laadukasta asumista ja erinomaisella sijainnilla. Tämä on tilaisuutesi löytää uusi koti, jossa voit nauttia kaikista mukavuuksista ja palveluista, joita Joensuu tarjoaa. Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi! Huoneisto vapautuu heti kaupasta.

Perustiedot

Sijainti
Rantakatu 9 B, 80100 Joensuu
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80495855
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
1 866 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone, mikroaaltouuni ja liesikupu. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Kaakko ja itä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2026-2030: - Ilmanvaihtokanavien nuohous 2027
Tehdyt remontit
Latausinfra autohallipaikoille 2022
Kiinteistötunnus
167-3-48-17
Postitoimipaikka
Joensuu
Tietoliikennepalvelut
Elisa Oyj, 10M, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
229 000 €
Myyntihinta
140 656,42 €
Neliöhinta
4 089,29 € / m²
Velkaosuus
88 343,58 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
179,20 € / kk
Pääomavastike
683,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
862,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakkomaksu, tasaus huoneistokohtaisella mittauksella.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Joensuun Kirjaltaja
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 7 200 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
51
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.05.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Ilmanvaihtokone
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 866 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Karelian Kiinteistötili Oy, Timo Laine, timo@kktili.fi, 0440773374
Kaavoitustiedot
Joensuun kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvä kulkuyhteys ja hyvät pyöräilytiet
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Lattialämmitys
Tontin kuvaus
Koko tontin pinta-ala 3 110 neliömetriä, josta hallinnanjakosopimuksen mukainen As Oy Joensuun Kirjaltajan osuus 60 %.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, urheiluvälinevarasto ja kellarikomero