117 000 €31,5 m²

Suvikuja 7, Niinivaara, JoensuuModerni kerrostalokaksio Niinivaaralla

Velaton hinta
117 000 €
Hoitovastike
100,80 € / kk
Asuinpinta-ala
31,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 8
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niinivaara
Kaupunki
Joensuu

2h, kt, kh, e

Tyylikäs ja nykyaikainen kaupunkikaksio Niinivaaralla!

Tervetuloa tutustumaan valoisaan ja hyvin suunniteltuun kaksioon. Viidennen kerroksen koti tarjoaa avarat näkymät, tehokkaan pohjaratkaisun sekä laadukkaat, modernein varustein toteutetut sisätilat. Keittiö ja oleskelutila muodostavat toimivan kokonaisuuden, ja suuret ikkunat tuovat asuntoon runsaasti luonnonvaloa.

Niinivaara on yksi Joensuun halutuimmista kaupunginosista: palvelut, ulkoilureitit ja keskustan alue ovat kaikki nopeasti saavutettavissa.

Asunto myydään vuokrattuna, ja hyvä vuokratuotto sekä jatkuva kysyntä tekevät tästä houkuttelevan ja helpon sijoituskohteen.

Varaa oma yksityisesittelysi!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Suvikuja 7, 80200 Joensuu
Kaupunginosa
Niinivaara
Kohdenumero
974130
Kerros
5 / 8
Asuinpinta-ala
31,5 m²
Tontin pinta-ala
2 687 m²
Kokonaispinta-ala
31,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
Moderni kerrostalokaksio Niinivaaralla
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vapautuminen AHVL:n mukaan
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Käsisuihku, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto
Tehdyt remontit
2025 Pysäköinti - Sähköautojen latauskartoitus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa 0,3 km, Koulu 0,9 km, Päiväkoti 0,9 km, Kuntoklubi 0,1 km, Sairaala 1,1 km, Yliopisto 3,3 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Joensuu

Hinta

Velaton hinta
117 000 €
Myyntihinta
117 000 €
Neliöhinta
3 714,29 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
100,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
19 € / kk

Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
47
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
8
Energialuokka
B, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
2 687 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
ISYK / Katja Mäkelä
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Joensuu / kaavoitus p. 0132677111
Kaavatilanne
Asemakaava
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys
Tontin vuokra
30 572,40 € / v

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Väestönsuoja, Jätekatos
Pintamateriaalit
Laminaatti