149 000 €37 m²

Vallilankuja 3, Penttilänranta, Joensuu2h+kt+s

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
118,40 € / kk
Asuinpinta-ala
37 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 8
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Penttilänranta
Kaupunki
Joensuu

Tämä valoisa ja moderni kaksio sijaitsee Joensuun Penttilänrannan suositulla alueella, vain kivenheiton päässä kaupungin keskustasta. Vuonna 2017 valmistunut Asunto Oy Joensuun Nestori tarjoaa asukkailleen laadukasta asumista ympäristössä, josta on erinomaiset kulkuyhteydet ja kauniit näkymät.

Asunnossa on hyvin suunniteltu pohjaratkaisu, joka hyödyntää 37 neliömetrin tilan tehokkaasti. Olohuone ja keittiö muodostavat avaran kokonaisuuden, ja oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta. Lasitettu parveke, joka avautuu pohjoiseen ja koilliseen, tarjoaa mukavan paikan rentoutumiseen ja aamukahvien nauttimiseen.

Keittiö on varusteltu nykyaikaisilla laitteilla, kuten keraamisella liedellä ja astianpesukoneella, ja kylpyhuoneessa on lattialämmitys, joka tuo mukavuutta. Asunnon materiaalit, kuten vinyylilattiat ja maalatut seinät, luovat tyylikkään ja ajattoman ilmeen.

Taloyhtiössä on monipuoliset yhteiset tilat, kuten kuivaushuone, urheiluvälinevarasto ja pyörävarasto. Lisäksi taloyhtiössä on nopeat valokuituyhteydet, jotka takaavat sujuvan etätyöskentelyn ja viihteen.

Huoneiston yhteydessä mahdollista hankkia autopistokepaikka erillisenä osakkeena, hintapyyntö 6 000 €.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin, joka tarjoaa mukavaa asumista hyvien palveluiden ja kulkuyhteyksien äärellä!

Perustiedot

Sijainti
Vallilankuja 3, 80220 Joensuu
Kaupunginosa
Penttilänranta
Kohdenumero
80492732
Kerros
2 / 8
Asuinpinta-ala
37 m²
Tontin pinta-ala
2 098 m²
Kokonaispinta-ala
37 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
01.06.2026.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, astianpesukone, liesikupu ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Pohjoinen ja koillinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
Hallituksen viisivuotissuunnitelman mukaisesti erillisillä yhtiökokousten päätöksillä 2025-2029: - ei merkittäviä korjaustarpeita
Tehdyt remontit
- Palovaroittimien pariston / laitteiston kunnon tarkistaminen vuosittain iv-koneiden suodatinvaihtojen yhteydessä
Kiinteistötunnus
167-16-1601-19
Postitoimipaikka
Joensuu
Tietoliikennepalvelut
Elisa Oyj, 10M, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
149 000 €
Neliöhinta
4 027,03 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
118,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
118,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 19 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakkomaksu, tasaus huoneistokohtaisella mittauksella.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Joensuun Nestori
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 7 154 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
41
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.08.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
ilmanvaihtokone
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 098 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Karelian Kiinteistötili Oy, Mikko Karttunen, mikko@kktili.fi, 0440773374

Yhteiset tilat
kaapeli-tv, väestönsuoja, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto ja kellarikomero
Keittiön lattia