125 000 €46,5 m²

Tonttulankatu 10 A, Niinivaara, Joensuu2h+k+kph+s

Velaton hinta
125 000 €
Hoitovastike
199,95 € / kk
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niinivaara
Kaupunki
Joensuu

Valoisa ja siistikuntoinen saunallinen kaksio Niinivaaralla.

Myynnissä 46,5 m²:n hyvin pidetty kerrostalokaksio rauhallisella ja arvostetulla Niinivaaran alueella. Vaaleat pinnat ja selkeä pohjaratkaisu tekevät kodista ajattoman ja helposti sisustettavan. Neliöt on käytetty tehokkaasti, ja kokonaisuus tuntuu kokoaan tilavammalta.

Olohuoneesta on käynti tilavalle lasitetulle parvekkeelle, joka tuo asumiseen mukavaa lisätilaa pitkälle syksyyn. Huoneiston oma sauna mahdollistaa löylyt omassa rauhassa silloin kun se arkeen parhaiten sopii. Asunto sijaitsee hissitalon ensimmäisessä kerroksessa. Vuonna 2007 valmistunut taloyhtiö As Oy Joensuun Ainola on hyvin hoidettu, käsittää 21 huoneistoa, sijaitsee omalla tontilla ja lämpiää kaukolämmöllä. Hoitovastike on 199,95 €/kk (4,30 €/m²).

Erinomainen sijainti kävelymatkan päässä palveluista. Joensuun rautatieasema on kävelymatkan päässä, Karelia-ammattikorkeakoulun Wärtsilä-kampus sijaitsee aivan lähellä ja Niinivaaran kattavat päivittäispalvelut löytyvät lyhyen matkan päästä. Huoneisto vapautuu heti kaupanteossa, joten muuttamaan pääsee nopeasti.

Tässä valmis ja huoleton koti omaan käyttöön tai sijoitukseen. varaa oma esittelyaikasi!

Perustiedot

Sijainti
Tonttulankatu 10 A, 80200 Joensuu
Kaupunginosa
Niinivaara
Kohdenumero
80486340
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Tontin pinta-ala
2 819,6 m²
Kokonaispinta-ala
46,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisesti nykystandardien mukaan (SFS 5139) laskettavasta asuinpinta-alasta. Todellinen asuinpinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, bidee-suihku ja allaskaappi.
Säilytystilat