Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

89 691 €32,5 m²

Sepänkatu16 C 26, 4 kaupunginosa, Joensuu1h + kk + wc/kh + vh + p

Velaton hinta
89 691 €
Hoitovastike
160,83 € / kk
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
4 kaupunginosa
Kaupunki
Joensuu

Yksiö Joensuun keskustassa - päivitetyt pinnat, ei remonttitarvetta

Haluaisitko olla juuri raikkaasti pintaremontoidun yksiön omistaja? Tarjolla on valoisa pikkukoti Joensuun eteläisellä ruutukaavalla.

Tässä ylimmän (3. krs) kerroksen asunnossa on tilava, täysin uudistettu kylpyhuone, jossa on hyvin tilaa pesukoneelle. Keittiön kaapistot ovat uudet ja kaikki kodinkoneet, kuten esim. tilava jää-pakastinkaappi ja astianpesukone ovat tuliteriä. Retroasuisena säilytetty vaatehuone tuo reilusti säilytystilaa makuualkovissa olevan kaapiston lisäksi. Lasitettu parveke antaa kadun puolelle. Maantasakerroksesta löytyvät lisäksi asunnon oma varastotila sekä erillinen viileä kellarikomero.

Muun muassa Tiedepuisto, yliopisto, lähikauppa ja jäähalli ovat lyhyen kävelymatkan päässä. Lähellä ovat myös keskustan palvelut ja harrastusmahdollisuudet. Eteläinen kaupunginosa ja Linnunlahti ovat mukavia ulkoilualueita, ja esimerkiksi ladulle pääsee parin korttelin päästä.

Asunto on täysin modernisoitu 70-luvun alkuperäisestä asusta tähän päivään. Värimaailma on neutraali ja ajaton, lattia vaaleanharmaata laminaattia, seiniin ja keittiön kaapistoihin valittiin murrettu valkoisen sävy.

Päivitys on viimeistä silausta vaille valmis: keittiö asennetaan 17. helmikuuta, minkä jälkeen asunto on muuttovalmis.

Esittelykuvissa lattiaa peittävät vielä suojapahvit ja keittiöstä näytillä on suunnittelukuva. Pahvit poistuvat ja kuvat päivitetään välittömästi keittiön asennuksen jälkeen.

Perustiedot

Kaupunginosa
4 kaupunginosa
Kohdenumero
24323611
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kk + wc/kh + vh + p
Huoneita
1

Velaton hinta
89 691 €
Myyntihinta
86 000 €
Neliöhinta
2 759,72 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
160,83 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1972
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma