179 000 €42,5 m²

Kauppakatu 3, Keskusta, Joensuu2h, k

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
161,50 € / kk
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Joensuu

Joensuun ydinkeskustassa, aivan palveluiden ytimessä sijaitsee tämä valoisa kaksio. Kävelyetäisyydeltä löytyvät kattavat palvelut, kuten kaupat, kahvilat, ravintolat, koulut ja kulttuuripalvelut, sekä hyvät julkisen liikenteen yhteydet.

Asunnossa on viilentävä ilmalämpöpumppu.

Perustiedot

Sijainti
Kauppakatu 3, 80100 Joensuu
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
1408922
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Tontin pinta-ala
2 141 m²
Kokonaispinta-ala
42,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu. vuokralaisella 6kk irtinsanomisaika
Keittiön varusteet
Jääkaappi (Upo), pakastin (Upo), uuni (Upo), induktioliesi. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu, laatta
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ulostyönnetty parveke, Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Pohjoinen
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku,suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot
Näkymät
Kadulle. Ikkunasuunnat: pohjoinen, länsi, itä
Tulevat remontit
- 2025-2027 Parvekelasien huolto
Tehdyt remontit
- 2023 Laajakaistan asennus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Joensuun Lyseon peruskoulu n. 1,1 km, Linnunlahden päiväkoti n. 2,1 km, K-Citymarket Keskusta n. 0,3 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Joensuu

Hinta

Velaton hinta
179 000 €
Myyntihinta
76 266,58 €
Neliöhinta
4 211,76 € / m²
Velkaosuus
102 733,42 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
161,50 € / kk
Pääomavastike
850 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 011,50 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: ennakko 17€/hlö/kk

Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
6
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni. Betoni, tiili
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen LTO
Tontin koko
2 141 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
ISYK Katja Mäkelä p. 010 406 4992
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 0,29 km

Pysäköintitilan kuvaus
Yhtiössä autohalli, jossa paikat er.illisinä osakkena, ei pihapaikkoja. Katuvarsipysäköinti
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu, tapetti
Olohuoneen varusteet
viilentävä ilmalämpöpumppu. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu
Ominaisuudet
Sälekaihtimet. TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä DVB. Tietoliikenneyhteydet: Taloyhtiön laajakaista Elisa 100M.
Lainalaskuri