185 000 €94 m²

Koljalantie 2 G, Turenki, Janakkala4h,k,s.psh/khh,erillinen wc, kaksi vh

Velaton hinta
185 000 €
Hoitovastike
235 € / kk
Asuinpinta-ala
94 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2009
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Turenki
Kaupunki
Janakkala

Kaunis neljän huoneen rivitalon päätykoti rauhallisella paikalla Kauriinmaalla. Tässä koti suuremmalekin perheelle. Takapiha on juuri sopivan tilava ja siellä myös varasto. Tule katsomaan ja ihastumaan!

Perustiedot

Sijainti
Koljalantie 2 G, 14200 Janakkala
Kaupunginosa
Turenki
Kohdenumero
616673
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
94 m²
Tontin pinta-ala
9 555 m²
Kokonaispinta-ala
94 m²
Huoneiston kokoonpano
4h,k,s.psh/khh,erillinen wc, kaksi vh
Huoneita
4
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappi v.2025, pakastekaappi v.2025, keraaminen liesi ja uuni v.2025, astianpesukone alkuperäinen v.2008. toimii, kaapistot ja saakere. Kiinteät välitilan valaisimet sekä yläkaapistojen yläpuolella olevat valaisimet, joita ei ole käytetty/kunnosta ei ole tietoa.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, erillinen wc, suihku, suihkuseinä lasitiili, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys koko asunnossa, kiinteät valaisimet. Pesuhuone/kodinhoitohuone, jossa kaapistoja.
Säilytystilat
Kaksi vaatehuonetta, kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Rakennuksien maalaus Kuntokartoitus PTS Lattiatermostaattien uusinta tarpeen mukaan Himmentimien uusinta tarpeen mukaan
Tehdyt remontit
2025 Sisäänajon koivun kaato sekä takarajan puuston harvennus. 2024 Kattojen pinnoitus/maalaus 2024 Palovarottimien hankinta/uusinta 2023 Energiatodistuksien päivitys 2023 Vesikattojen kuntotarkastus 2022 Märkätilakartoitus 2021 Piha-alueen kunnostus 2019 lv-koneiden- ja hormistojen puhdistus ja säätö 2019 Pihavalaistuksen uusinta 2018 10-vuotistarkastus 2018 Kattojen harjaus ja sammaleenpoistoaineen levitys, sekä kourujen puhdistus
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: kaikki Turengin palvelut noin 2 km. Koulut: Turenki. Päiväkoti: monia, lähin noin 500m Kivitasku. Uimapaikat: Liinalampi 3,2km ja Laskujärvi 5,8km. Ladut Kauriinmaa noin 500m.

Velaton hinta
185 000 €
Myyntihinta
183 870,99 €
Neliöhinta
1 968,09 € / m²
Velkaosuus
1 129,01 €

Vastikkeet

Hoitovastike
235 € / kk
Pääomavastike
46,72 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
281,72 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Autopaikkakatos 10 euroa/kk. Vesimaksuennakko 15,00 euroa/hlö/kk, tasaus toteutuneen kulutuksen mukaisesti. Rahoitusvastike 46,72 euroa/kk, maksua jäljellä 1300,55/31.10.2025. Hallituksella on valtuudet kerätä 1-2 kk hoitovastike taloyhtiön taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. Sähkönkulutus: v .2022 oli 14100 kWh, v. 2023 kulutus oli 14900 kWh ja v. 2024 kulutus oli 13500 kWh.

Rakennusvuosi
2009
Huoneistojen lukumäärä
16
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2009
Kerroksia
1
Tontin koko
9 555 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jarmo Luukkanen 0207441721 jarmo.luukkanen@reim.fi
Kaavoitustiedot
Janakkalan kunta
Kaavatilanne
Asemakaava.
Liikenneyhteydet
Linja-autot Harvialantieltä ja Koljalantieltä, oma auto
Lämmitys
Sähkö
Lämmönjakelu
Sähköpatterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkö
Kunnan numero
165

Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laattaa, välitila laattaa, seinillä tapettia ja maalia. Olohuone: lattia tammiparkettia, seinillä tapettia ja maalia. Sauna: lattia laattaa, seinillä paneelia. Eteinen: lattia parkettia, seinillä tapettia. Wc: lattia ja seinät laattaa. Pesuhuone/Kodinhoitotila: lattia ja seinät laattaa. Huone 1, 2 ja 3: lattia tammiparkettia, seinillä tapettia. Kaksi (2) vaatehuonetta: ensimmäisessä lattia laattaa ja toisessa lattia parkettia. Tuulikaappi (TK): latta laattaa.