20 000 €31 m²

Porttilantie 1 C, Tervakoski, Janakkala1h + kk + kph + vh + parveke

Velaton hinta
20 000 €
Hoitovastike
207,70 € / kk
Asuinpinta-ala
31 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tervakoski
Kaupunki
Janakkala

Vankka tiilitalo kauniilla vehreällä tontilla. Talossa isoja remontteja jo tehtynä. Tämän hintaisessa asunnossa asut halvemmalla kuin vuokratessa. Pyydä Osuuspankista lainatarjous ja osta omaksi.

Perustiedot

Sijainti
Porttilantie 1 C, 12400 Janakkala
Kaupunginosa
Tervakoski
Kohdenumero
616487
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
31 m²
Tontin pinta-ala
4 545 m²
Kokonaispinta-ala
31 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kk + kph + vh + parveke
Huoneita
1
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kunnossapitotarveselvityksessä mainittuja asioita : (hallitus 20.2023 ja yhtiökokous 3.5.2023) korjaustarve vuosille 2023-2028. Osittainen toteutus linasaneeraukseen, toisen autokatoksen purku. maalämpöön siirtyminen ja samaan yhteyteen aurinkopanelointi, ikkunoiden ja pårvekeovien. Alajakokeskuksen uusinta.
Tehdyt remontit
Sokkelin ja ulkopokien maalaus -09 Sauna osasto remontoitu -99 Lämmönsiirrin uusittu -03 Katto uusittu -08 Lukitukset uusittu -08 Lämpöverkko tasapainotettu ja säädetty -12 IV.kanavat nuohottu -13 Parvekkeiden otsapintojen korjausta ja maalausta ¿16 Käyttövesiputkiston runkolinjat uusittu, samassa yhteydessä uusittu C 11 pesuhuone- 23 Viemärilinjat sukitettu -23 Viemäreiden sukitus ja osittainen talotekniikkaremontti -20 IV-kanavat puhdistettu -24 Löylyhuone uusittu -24 Julkisivun huoltomaalausta -24 Jätekatoksen pohjarakenne korjattu -24 porrashuoneiden ikkunat ja ovet uusittu 2026
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Tervakosken kaikki palvelut n. 2 km, terveysasema Tervakosken terveysasema. Koulut: Tervakosken koulut. Päiväkoti: Tervakosken päiväkodit.

Velaton hinta
20 000 €
Myyntihinta
8 362,54 €
Neliöhinta
645,16 € / m²
Velkaosuus
11 637,46 €
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on osakkailla. Lunastusaika on 1 kuukausi

Vastikkeet

Hoitovastike
207,70 € / kk
Pääomavastike
117,18 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
324,88 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
36,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 36,00 €/hlö/kk, saunamaksu 18,00 €/kk, autopaikka 6,00 €/kk. Huoneistokohtainen sähkösopimus. Lainaosuus on viemäreiden sukituksesta ja osittaisesta talotekniikkaremontista.

Rakennusvuosi
1970
Huoneistojen lukumäärä
15
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1970
Kerroksia
2
Tontin koko
4 545 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Riitta Kivirinta Isännöitsijätoimisto Pohjola Oy 03 630 042
Kunnan numero
165

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, jäähdytetty kellari, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, askarteluhuone, yhteisantennijärjestelmä
Pintamateriaalit
Keittiö: tammilautaparkettia. Olohuone: tammilautaparkettia. Kylpyhuone: pesutilat kaakeloitu. Eteinen: tammilautaparkettia.