60 000 €50 m²

Retuperäntie 2, Turenki, Janakkala2h + k + s

Velaton hinta
60 000 €
Hoitovastike
290 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1961
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Turenki
Kaupunki
Janakkala

Kiva saunallinen kaksio

Luhtitalotyyppinen, kahdeksan asunnon talosta kerrostalohuoneisto. Katutason asunto. Oma rauhallinen ja suojaisa piha. Lenkkeilyreitit lähellä, ala-aste, kirjasto, terveyspalvelut ja kaupat kävelymatkan päässä. Bussipysäkki vieressä. Asunto tällä hetkellä vuokrattuna. Sopiva esim. sijoitusasunnoksi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Turenki
Kohdenumero
24357822
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
50 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Tilaa isolle ruokapöydälle, Astianpesukone, Keraaminen liesi, Liesituuletin, Liesikupu, Jää-pakastinkaappi
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Lattialämmitys
Säilytystilat
Vaatekaapit eteisessä ja makuuhuoneessa, Kellarivarasto
Ominaisuudet
Sälekaihtimet, Leveät ikkunalaudat, Valoisa
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita itään, Ikkunoita länteen, Olohuone ilta-aurinkoon
Näkymät
Ikkunat talon molemmille puolille.
Kylpyhuoneen remontit
07/2017
Ikkunaremontti
08/2022
Putkiremontti
07/2017
Tehdyt remontit
Koko huoneisto remontoitu 2017, myös silloin sauna rakennettu ja kylpyhuone uusittu sekä tämän asunnon kohdalta vesijohdot/sähköt uusittu ja vuokralaisten vaihtuessa aina tarkistushuollettu
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökäyttöinen kiuas, Ikkuna ulos
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
TV-palvelut
Kaapeli-TV (koaksiaali)

Hinta

Velaton hinta
60 000 €
Neliöhinta
1 200 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
290 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1961
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2