Kiva omakotitalo autotallilla Tervakoskella
Löydä oma rauhan tyyssijasi Janakkalasta, Tervakoskelta. Tämä vuonna 2003 valmistunut omakotitalo tarjoaa 127 neliömetriä valoisaa ja viihtyisää asuintilaa, johon kuuluu kolme makuuhuonetta, avara olohuone ja käytännöllinen keittiö, jossa ruoanlaitto sujuu vaivattomasti nykyaikaisilla kodinkoneilla. Olohuoneesta on käynti isolle terassille takapihalla. Talossa on myös tilava autotalli.
Talon kylpyhuoneessa on lattialämmitys, kodinhoitohuone omalla uloskäynnillä ja tietenkin sauna, jossa voit rentoutua kiireisen päivän päätteeksi. Saunan paneloinnit ja lauteet on uusittu vuonna 2017.
Omakotitalo sijaitsee 1395 neliömetrin tontilla, joka tarjoaa runsaasti tilaa niin puutarhanhoidolle kuin lasten leikeillekin. Lisäksi talossa on tilava terassi, jossa kesäpäivät sujuvat mukavasti ulkoilman parissa. Tontti rajoittuu metsään ja näkymät talon molempiin suuntiin on rauhoittavat.
Sijainti on ihanteellinen luonnon ystäville, sillä talo sijaitsee lähellä metsää ja Alasjärven uimarantaa, tarjoten monipuoliset mahdollisuudet ulkoiluun ja vapaa-ajan viettoon. Tervakosken palvelut ovat vain kolmen kilometrin päässä, ja alueelle on hyvät kulkuyhteydet sekä autoilijoille että pyöräilijöille.
Tämä koti on pidetty hyvässä kunnossa, ja siinä on tehty useita päivityksiä viime vuosina, kuten tiilikaton pesu ja ilmanvaihtokanavien nuohous. Talon lämmitysjärjestelmänä toimii sähkölämmitys yhdistettynä ilmalämpöpumppuun ja puulämmitykseen, mikä tekee asumisesta energiatehokasta ja miellyttävää.
Jos etsit rauhallista ja viihtyisää kotia luonnon läheisyydessä, mutta et halua tinkiä modernista asumismukavuudesta, tämä omakotitalo Janakkalan Tervakoskella saattaa olla juuri sinun uusi kotisi.