38 758 €122 m²

Kuuselankatu 14, Sorto, Järvenpää4H+K+S+ASH

Velaton hinta
38 758 €
Asuinpinta-ala
122 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Sorto
Kaupunki
Järvenpää

Vapautumassa toimivapohjainen ja tilava koti, jossa asuintilat jakautuvat selkeästi kahteen kerrokseen. Ylemmässä asuinkerroksessa avara olohuone ja keittiö muodostavat kodin sydämen ja tarjoavat erinomaiset puitteet arkeen ja yhdessäoloon. Olohuoneesta on kulku parvekkeelle, joka tuo viihtyisää lisätilaa. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, oma sauna sekä erillinen wc, mikä lisää asumismukavuutta. Selkeä pohjaratkaisu tekee tiloista helposti kalustettavat ja käytännölliset. Alakerrassa on runsaasti monikäyttöistä lisätilaa, kuten askartelu-/harrastetila, varastoja sekä kodinhoitoon sopivia tiloja. Kokonaisuus sopii erinomaisesti perheelle tai tilaa ja harrastemahdollisuuksia arvostavalle.

Pieni rivitalokohde rinnetontilla. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja piha. Jokaisella asunnolla oma autopaikka asunnon edessä. Jokaisessa asunnossa on takka. Kohteessa on sähkölämmitys.

Lukion ja ammattikoulun lähellä. Alueella on myös monipuolisesti liikuntapaikkoja.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Sorto
Asuinpinta-ala
122 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S+ASH
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
05.08.2026

Velaton hinta
38 757,53 €
Myyntihinta
38 757,53 €
Neliöhinta
317,68 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 20415,49 €, Indeksikorotus: 18342,04 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 38757,53 €.
Käyttövastike
1 348,48 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kuuselankatu 14
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1996
Rakennusvuoden lisätiedot
1996