220 000 €60,5 m²

Mannilantie 55b B, Keskusta / Loutti, Järvenpää3h+kk+s

Velaton hinta
220 000 €
Hoitovastike
302,50 € / kk
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta / Loutti
Kaupunki
Järvenpää

Tervetuloa tutustumaan siistikuntoiseen kolmioon! Oma tontti, ja taloyhtiö on velaton. Sijainti on erinomainen: keskusta ja juna-asema ovat aivan vieressä, joten arki sujuu mutkattomasti vaikka ilman omaa autoa. Rantapuiston ihanat ulkoilualueet sekä ravintolat ovat lähellä.

Pohjaratkaisu on toimiva, ja tilava lasitettu parveke tarjoaa lisähuoneen keväästä pitkälle syksyyn. Asunto sijaitsee hissitalon kolmannessa kerroksessa.

Tiedustelut: Sirpa Munter p.050 525 2928 / sirpa.munter@asuntoympyra.com

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta / Loutti
Kohdenumero
20586130
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Tontin pinta-ala
1 599 m²
Kokonaispinta-ala
60,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+kk+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Hissin peruskorjaus 2015. Jätekatoksen huoltomaalaus 2015. Rappukäytävän kerrosnumerointi 2015. Pensasistutusten leikkaus 2016. Kylpyhuoneiden ja keittiöiden kosteustarkastus 2016. Tarkastuksessa havaittujen vikojen ja puutteiden korjaukset tehty tammikuussa 2017. IV-kanaviston puhdistus ja ilmamäärien säätö 2016. Kylpyhuoneiden huoltokorjaukset 2017. Korvausilmaventtiilien suodattimien uusiminen 2017. Automaatioyksikön uusiminen 2017. Julkisivujen ja elementtisaumojen kuntoselvitys 2018. Elementtisaumojen uusiminen 2018. Parvekelasien huolto 2019. Parkkiviivojen maalaus 2019. Kiinteistön kuntoarvio 2019. Ala-aulan huoltomaalaus 2020. Hissin automatiikka uusittu (välttämätön toimenpide) 2020. Julkisivujen huoltomaalaukset 2020. Räystäiden maalaus, betoniosien maalaus, ikkunoiden alaosat ja välit. parvekkeiden rungon ja laatan päädyn maalaus. Maalausurakka rahoitettiin yhtiön omin varoin ja yhtiön pankkitiliin liitetyllä tililuotolla. Ilmanvaihdon säätö ja parannustyöt 2021. Ulkoilmaventtiilit joihinkin asuntoihin 2021. Parvekkeiden vesivuoto-ongelman selvitys ja tarvittavat korjaukset 2022. Huippuimurin täyshuolto 2023. Väestönsuojan paine- ja tiiveyskoe 2023. Parvekelinjojen saumaukset uusittu 2024. Kattoterassin valokatteiden vuotokorjaukset 2024. B 38 valokatteen korjaus 2025. Märkätilojen ja keittiöiden kosteuskartoitus 2025. Märkätilojen ja keittiöiden pienten vikojen korjaukset 2025.

Velaton hinta
220 000 €
Myyntihinta
220 000 €
Neliöhinta
3 636,36 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
302,50 € / kk
Erityisvastike
60,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
363 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk

Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
41
Kerroksia
7
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 599 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kapon Huolto Oy
Isännöinti
Keski-Uudenmaan Isännöintikeskus Oy Tapio Korhonen 09 280 722

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 33.
Yhteiset tilat
kuivaushuone, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.