135 000 €62,5 m²

Uudenmaantie 28 B, Isokytö, Järvenpää2h+k+s

Velaton hinta
135 000 €
Hoitovastike
200 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Isokytö
Kaupunki
Järvenpää

Valoisa ja potentiaalinen rivitalokaksio huippusijainnilla!

Tämä rivitaloasunto tarjoaa loistavan mahdollisuuden luoda juuri oman näköisesi koti. Pohjaratkaisu on toimiva ja tilat ovat avarat, joten pienellä päivityksellä tästä saat todellisen helmen. Asunto soveltuu erinomaisesti remonttitaitoiselle, joka arvostaa hyvää sijaintia ja haluaa nostaa kodin arvon uudelle tasolle.

Oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta, ja viihtyisä piha-alue terasseineen tarjoaa mukavan paikan rentoutumiseen. Sijainti on erinomainen – palvelut, koulu, päiväkoti, liikenneyhteydet ja ulkoilumahdollisuudet löytyvät lähietäisyydeltä. Jokaisella huoneistolla on autokatospaikka.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä unelmiesi koti! Tied.040 500 5913 / Janne Suuronen janne.suuronen@spkoti.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Isokytö
Kohdenumero
80501346
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
4 116 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, wc-istuin, suihkukaappi, bidee-suihku, lattialämmitys, pesukoneliitäntä ja peilikaappi.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Näkymät
etelä, pohjoinen
Tulevat remontit
Varasto-ovien uusinta tarpeen mukaan. - Huoneistojen märkätilojen uusiminen tarpeen mukaan - Vesivaraajien uusiminen tarpeen mukaan - Huoneistokohtaisten vesimittareiden uusiminen tarpeen mukaan. - Käyttövesi- ja viemäriputkisto kuntotarkastettu 2014. Seuraavat tarkastukset n. v 2030. Radon mittaukset.
Tehdyt remontit
2012 Vesikatteiden uusiminen. 2013 Maakellarin poisto ja pihatöitä. 2014 Putkiston kuntoarvio. 2015 Ikkunoiden ja terassin ovien uusiminen. (Ei huoneistot I ja K). 2016 Rakennusten reunalautojen huoltomaalaus. 2017 Autokatoksien alueen valaistuksien uusiminen. 2018 Kaikkien huoneistojen ulko-ovet uusittu. 2018 Yhtiön kaikki lukot uusittu (Abloy sento). 2019 Ikkunoiden ja terassin ovien uusiminen. Huoneistot I ja K. 2020 Sadevesijärjestelmä uusittu. (Rännit ja syöksytorvet). 2020 Paikoitusalue asfaltoitu. 2021 Ilmastointikanavien nuohous ja säätö. Kaikkien huoneistojen märkätilatutkimukset, TM-Kosteusvahinkopalvelu. K ja L huoneistojen kylpyhuoneet saneerattu yhtiön toimesta 2023-2024.

Velaton hinta
135 000 €
Myyntihinta
130 091,18 €
Neliöhinta
2 160 € / m²
Velkaosuus
4 908,82 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
200 € / kk
Pääomavastike
81,89 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
281,89 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Järvenpään Uudenmaantie 28
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 250 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1985
Huoneistojen lukumäärä
13
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1985
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 27.06.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 116 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöintilinkki Oy, Toni Lindberg, 040 132 7003
Kaavoitustiedot
Järvenpään kaupunki p.09 27191
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvä kulkuyhteys, hyvät pyöräilytiet, sujuvat yhteydet omalla autolla ja kaupunkiliikenneyhteys
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: 2024 Huoneistojen kylpyhuoneiden ja saunojen kuntotarkastus 2014 Putkiston kuntoarvio

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Jokaiselle asunnolle katospaikka
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, ulkovarasto, urheiluvälinevarasto ja kuivaushuone
Keittiön lattia
Laminaatti
Keittiön seinä
Maali
Makuuhuoneen lattia
Laminaatti
Makuuhuoneen seinät