252 000 €69 m²

Tupalantie 7 a A, Keskusta, Järvenpää

Velaton hinta
252 000 €
Hoitovastike
276 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 8
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

Järvenpää 69m2, 2h, kt, s, p

Uutta vastaava, valoisa ja toimivapohjainen parvekkeellinen ja saunallinen keskusta kolmio. Uutta vastaava koti palveluiden äärellä. Tässä kodissa on hyvä asua!

+Oma sauna +Parveke +Sijainti +Kerros 5 +Juna-asema

Varaa esittely ja tule ihastumaan!

Myyntiä hoitaa: Hemminki 0400-788 798 tai Vauromaa 0400-471805

Oma asunto myymättä, pyydä rohkeasti meidät arviokäynnille!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80448449
Kerros
5 / 8
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
1 179 m²
Kokonaispinta-ala
69 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kellarikomero
Tulevat remontit
Tiedossa normaalja vuositakuukorjauksia. Yhtiö on vuonna 2024 valmistunut, joten tiedossa ei ole tulevia korjauksia/remontteja. Normaaleja kunnossapitotarpeita tehdään tarpeen vaatiessa.
Tehdyt remontit
Yhtiö on vuonna 2024 valmistunut, joten tehtyjä remontteja/korjauksia ei ole.

Velaton hinta
252 000 €
Myyntihinta
91 594 €
Neliöhinta
3 652,17 € / m²
Velkaosuus
160 406 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
276 € / kk
Pääomavastike
371,80 € / kk
Tontin vuokravastike
268,44 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
916,24 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Järvenpään Nuotti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 7 900 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Huoneistojen lukumäärä
50
Liiketilojen pinta-ala
80 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2024
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 05.02.2023
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 179 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Jani Koiranen, jani.koiranen@kiinteistotahkola.fi, 0207488208
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, taksitolppa lähellä, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys
Vesistön kuvaus
Kohde ei sijaitse saaressa
Rakennusoikeus
3 481,13 m²
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö
Tontin vuokra päättyy
30.01.2072
Tontin vuokra
71 131,32 € / vuosi
Tontin kuvaus
Vuokran tarkistus: Elinkustannusindeksi
Maanvuokraaja
Korkia Tonttirahasto II Ky
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit