173 851 €41,5 m²

Väärävarsi 13 A18, Lepola, Järvenpää2h, k, kph, s, parveke

Velaton hinta
173 851 €
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lepola
Kaupunki
Järvenpää

TULOSSA MYYNTIIN! Suuren suosion saaneet Järvenpään Lepolan Ihanat kodit saavat pian jatkoa! Nyt suunnitteilla on Järvenpään Harmonian Ihanat kodit - kysy lisää jo nyt!

🏡 Järvenpään Lepolaan, Ainolan juna-aseman välittömässä läheisyyteen rakentuu pian poikkeuksellisen ihania kerrostalokoteja. Upea luonto on läsnä ja juna-asema silti vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä.

Tämä kaksio hurmaa heti sisään astuttaessa, sillä vastassa on avarat oleskelutilat ja kahteen suuntaan avautuvat poikkeuksellisen suuret ikkunat. Asunnon pohjaratkaisu pitää sisällään kaiken, mitä näppärältä kaupunkikodilta usein toivotaan. Oleskelutilojen jatkeena on iso parveke, makuuhuoneessa on reilusti kaappitilaa ja asunnon kruunaa tyylikäs sauna, jossa on pilarikiuas, lasiseinä ja vastakkain olevat lauteen.

Järvenpään Harmonian rakentaminen ja myynti alkavat kevään aikana ja asunnot ovat muuttovalmiita keväällä 2027. Tekemällä ostopäätöksen varhain, pääset räätälöimään uuden kotisi juuri sinun tarpeisiisi sopivaksi ja pääset valitsemaan sävyt ja materiaalit tyylikkäistä vaihtoehdoista.

✨Rakentaminen alkaa pian - kysy lisää jo nyt!

Lisätiedot ja esittelyt:

Marika Nurminen T2H | Ihania koteja 📲 040 186 4467 📧 marika.nurminen@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Lepola
Kohdenumero
44347351
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Kokonaispinta-ala
50,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Parveke 9m2, asunnon pinta-ala 41,5m2
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s, parveke
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
undefined. Arvioitu valmistuminen toukokuu 2027.
Omistus
Palvelut
Järvenpään kattavat palvelut 2km säteellä. Päiväkoti 150m, kauppa 500m, koulut alle 1km. Ulkoilureitit lähellä, puisto lähellä, kattavat urheilumahdollisuudet vieressä, Tuusulanjärvi alle 1km. Uimaranta noin 1,5km, jossa sauna ja avanto mahdollisuus.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Järvenpää
TV-palvelut
Kaapeli-TV
Tietoliikennepalvelut
Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu, Sisäverkon kaapelointi

Hinta

Velaton hinta
173 851 €
Myyntihinta
86 926 €
Neliöhinta
4 189,18 € / m²
Velkaosuus
86 925 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
24 900 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Vuokratontin lunastusosuus
24 900 €
Lisätietoa tontin lunastuksesta

Huoneistokohtainen lunastus. Lunastushinta tarkistetaan lunastushetken elinkustannusindeksillä.

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
178 € / kk
Pääomavastike
217,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
478,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. 25 €/hlö/kk
Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 83 € / kk. Huoneistokohtainen etäluettava vesimittari . Rahoitusvastikkeet tarkentuvat ennakkomarkkinoinnin aikana. Tontti valinnainen vuokratontti, tonttiosuuden voi ostaa. Lisätietoa velkaosuudesta: Yhtiönlainaosuuden voi maksaa pois, kun asunto valmistuu. .

Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2027
Kerroksia
6
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni
Kattomateriaali
Bitumikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Ainola juna-asema alle 300m, josta Helsinkiin junalla alle 30min. Autolla Lahden väylälle 3min.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
01.10.2071
Maanvuokraaja
Suomen Asunnot ja Tontit I Ky / HYPO
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla