30 234 €42,5 m²

Alhotie 17 B 33, Terhola, Järvenpää2H+KT

Velaton hinta
30 234 €
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Terhola
Kaupunki
Järvenpää

Alhotie 17 B 33

ASUNNON KUVAUS:

Valoisa kolmannen kerroksen kaksio, jossa lasitettu parveke tuo lisää asumismukavuutta. Kodissa on hyvin säilytystilaa, ja erillinen varastotila sijaitsee kätevästi parvekkeen yhteydessä.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Järvenpään Alhon alueelle lähelle kattavia palveluita on valmistunut helmikuussa 2022 laadukkaita asumisoikeusasuntoja, yhteensä 77 huoneistoa.

Alue sijaitsee noin 1,5 km päässä Järvenpään monipuolisista palveluista, alueella on hyvät ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet. Lähituntumasta löytyvät myös koulut, päiväkodit ja terveyspalvelut. Järvenpään rautatieasemalta junamatka Helsinkiin kestää reilut 30 minuuttia. Lahdenväylältä on hyvät ajoyhteydet pääkaupunkiseudulle.

Pohjaratkaisuja löytyy tehokkaista yksiöistä tyyliä täynnä oleviin perheasuntoihin. Tasokkaasti varustelluista asunnoista löytyy laminaattilattia, kaakeloidut kylpyhuoneet, parvekelasitus, sälekaihtimet, keraaminen liesi sekä astianpesukone. Asumisoikeuskotien materiaaleissa ja väreissä on otettu huomioon nykyajan trendit.

Yhtiön autopaikoista 55 kpl sijaitsee pysäköintilaitoksen viereisellä tontilla ja neljä autopaikkaa ulkona maantasossa yhtiön omalla tontilla. Pysäköintilaitoksen autopaikat on varustettu sähköautolatauspistokkein ja mahdollistavat ladattavan hybridin tai sähköauton hitaan latauksen.

Yhteiset tilat sijaitsevat rakennusten ensimmäisissä kerroksissa. Monikäyttötila, saunaosasto ja ulkoiluvälinevarasto, väestönsuoja ja lämpimät irtainvarastot. Yhteiskäyttöön tulee myös kaksi saunaosastoa, kerhohuone, tennis- ja petanque- kentät ja grillipaikka. Kohde on täysin savuton ja tupakointi sekä sähkösavukkeiden käyttö on kielletty myös parvekkeilla ja koko kiinteistön alueella.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset remontoimaan myös kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Terhola
Kerros
3
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT
Huoneita
2
Vapautuu
22.07.2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
30 233,84 €
Myyntihinta
30 233,84 €
Neliöhinta
711,38 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
22.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 27916.53 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 2317.31 ASO maksu yhteensä: 30233.84
Käyttövastike
634,95 € / kk
Autopaikan kustannukset
35 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2023-02-28
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Järvenpään Alhotie 17
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Rakennusvuoden lisätiedot
2023
Huoneistojen lukumäärä
77