30 345 €95,5 m²

Kansakoulunkatu 19-21, Keskusta, Järvenpää4H+K+S

Velaton hinta
30 345 €
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

Vapautumassa peruskorjattu ja tilava 4h+k+s, 95,5 m²!

Tässä peruskorjatussa kodissa on erittäin toimiva ja selkeä pohjaratkaisu. Asunnon sydämenä toimii avara olohuone, joka yhdistyy luontevasti keittiöön ja ruokailutilaan. Kolme makuuhuonetta sijoittuvat omiin rauhallisiin kulmiinsa, tarjoten hyvin tilaa perheelle tai etätyöhön. Arkea sujuvoittavat erillinen wc, kylpyhuone sekä oma sauna. Lisäksi asunnossa on vaatehuone ja laveat eteistilat, jotka tuovat runsaasti säilytystilaa. Kokonaisuus sopii sinulle, joka arvostat peruskorjattua kotia, väljyyttä ja toimivaa huonejakoa.

Nelikerroksinen kerrostalo keskustan tuntumassa, Helsingintien ja Sibeliuksenväylän risteyksessä. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja osassa myös parveke.

Lähellä on koulu, isot ruokakaupat ja kaikki keskustan palvelut. Ulkoilumaastoissa riittää mistä valita: Tuusulanjärven rantaraitti lähtee vierestä ja lisäksi lähialueella on monta kaunista puistoa, lintutorni, uimaranta ja koirapuisto.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
30 344,50 €
Myyntihinta
30 344,50 €
Neliöhinta
317,74 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 16077,59 €, Indeksikorotus: 14266,91 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 30344,50 €.
Käyttövastike
1 305,13 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kansakoulunkatu 19-21
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
4